Sedem divov Banskej Štiavnice

Ing. Anna Chorvátová, 11. novembra 2017 9:40

Od profesionála v službách cestovného ruchu sa očakáva, že ich napĺňa práca s ľuďmi, najmä však práca PRE ľudí, že sú kreatívni a schopní prinášať svojim klientom vždy nový ZÁŽITOK.

Žiaci štvrtého a piateho ročníka hotelovej akadémie Súkromnej Spojenej školy EDUCO, Slanická osada, Námestovo Foto: Anna Charvátová


Námestovo 11. novembra (SkolskyServis.sk) - ZÁŽITOK, vďaka ktorému sa hosť bude do zariadenia rád vracať. Tieto poznatky, ale ešte veľa zaujímavých a praktických informácií, odporúčaní a rád počuli žiaci štvrtého a piateho ročníka hotelovej akadémie Súkromnej Spojenej školy EDUCO, Slanická osada, Námestovo počas odbornej exkurzie v hoteli Sitno vo Vyhniach od F and B manažéra pána Michala Koku. Veľmi príťažlivo, zaujímavo aj vtipne predstavil jednotlivé úseky hotelovej prevádzky, oboznámil ich s najnovšími trendami, ktoré sa hotelu podarilo zaviesť do praxe, vďaka čomu hotel Sitno možno považovať za „trendsettera“ vo svojom segmente.Chceme sa poďakovať vedeniu a majiteľom hotela, že nám túto exkurziu umožnili. Naši študenti si odniesli veľmi pozitívne dojmy a väčšina z nich aj presvedčenie, že si vybrali správnu profesiu.

Naša exkurzia pokračovala spoznávaním predpokladov cestovného ruchu v krásnom meste Banská Štiavnica. Od sprievodkyne sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o banskej histórii mesta, vďaka ktorej sa Štiavnica dostala na zoznam svetových pamiatok kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, o významných osobnostiach, ktoré tu pôsobili, o súčasnosti mesta a jeho siedmich divoch.

Čo sú banskoštiavnické divy? Lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť, preto choďte Banskú Štiavnicu navštíviť a presvedčte sa na vlastné oči :)

Téma TASR