Rýchle prsty a múdra hlava = úspech

Ing. Medľová Mária, 14. marca 2015 9:15

Túto rovnicu potvrdil Martin Suran po krajskej aj v celoslovenskej konkurencii.

Prievidza 14. marca (SkolskyServis.sk) - Súťaže Spracovanie informácií na počítačoch sa pod záštitou Štátneho inštitútu odborného vzdelávania /ŠIOV/ konali 10. - 11. marca 2015 v Námestove - Slanická Osada. Súťažil v kategórii „Wordprocessing - profesionálne spracovanie textu na počítači“ a s percentuálnou úspešnosťou 74,31 % obsadil 3. miesto na Slovensku.
Foto: OA Prievidza

„Martin výborne reprezentoval našu školu Obchodnú akadémiu Prievidza a Trenčiansky samosprávny kraj. Tretie miesto na Slovensku je skvelý úspech. Jeho výsledok nadviazal na predchádzajúce umiestnenia žiakov našej školy v súťažiach, ktoré dokazujú vysoký rozvoj ich počítačovej gramotnosti s dôrazom na rýchlosť, presnosť a zručnosť v úprave textu.,“ povedala konzultantka v príprave na súťaž Ing. Alžbeta Balková.
„Som tretiak a v rámci predmetu Aplikovaná informatika sa venujeme aj úprave textu v prostredí MS Word a jeho spracovaniu. Súťažiť v spracovaní textu, jeho oprave a úprave, formátovaní zadaného textového súboru vo vymedzenom časovom limite je skvelý adrenalín“ povedal Martin Suran po súťaži.
Skutočnosť, že sme si dokázali dôstojne zmerať sily v celoslovenskom súťažení, svedčí o trvalom vyhľadávaní talentov na našej škole. Za týmito výsledkami je kvalitná príprava študentov v profesionálnom spracovaní textu a informácií na počítačoch pedagógmi školy.
K úspechu blahoželáme!

Ing. Medľová Mária, PK odborných predmetov, Obchodná akadémia Prievidza

Téma TASR