Roztancujeme Slovensko

Mgr. Stanislav Malega, 15. apríla 2014 11:07

Pridajte sa k Obchodnej akadémii v Prievidzi a roztancujte aj vy 6. mája svoje mesto.

Foto:Prievidza 15. apríla (SkolskyServis.sk) - Tretíkrát žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi pripravujú netradičný DEŇ EURÓPY - tancujPD.eu, ktorý sa uskutoční dňa 6. mája 2014. V školskom servise sme všetky informácie už uverejnili.

„ Počet prihlásených škôl z nášho mesta, regiónu narastá a veríme, že porastie. Ale čo nás teší viac, že sa opäť k nášmu projektu pridávajú aj školy z iných častí Slovenska“ povedal Stanislav Malega, autor projektu.
V prípravách sú už v Dolnom Kubíne na Obchodnej akadémii, vo Zvolene na Základnej škole na Hrnčiarskej ulici a tiež na Základnej škole Komenského 2 v Spišskej Novej Vsi.

Radi by sme pozvali s nasledujúcou pozvánkou či výzvou k netradičnej oslave Dňa Európy 2014, ktorá sa koná práve teraz v čase príprav volieb /24. 5./ do Európskeho parlamentu. Navyše sa blíži rok 2016, v ktorom bude Slovenská republika predsedať Európskej únii.Zámerom organizátorov podujatia je oslava Dňa Európy a hodnôt Európskej únie. Tento ročník bude výnimočný aj tým, že sa koná v roku volieb do Európskeho parlamentu, a preto ho organizátori chápu aj ako motiváciu verejnosti k účasti na voľbách do europarlamentu. V projekte tancujPD.eu 2014 Vás naučíme ČARDÁŠ DUPKANÝ.
Obraciame sa teda na Vás s výzvou - pripojte sa k nám a 6. mája 2014 roztancujme naše mestá, mestečká či obce a vzdajme tak úctu spoločnému kultúrnemu dedičstvu Európy. V prípade Vášho záujmu, ktorý nás poteší, Vám dokážeme odpovedať na všetky Vaše otázky, vieme Vám poskytnúť metodickú pomoc, grafické podklady k úprave plagátu či logu podujatia, ktoré sa bude viazať k Vašej obci, mestu. Podrobnejšie informácie - pokyny k organizácii, k oblečeniu účastníkov, text piesne, ako aj video k nácviku, súťaže, kontakty na organizátorov nájdete na www.tancujpd14.webnode.sk.Jana Hraňová - členka organizačnej skupiny, Obchodná akadémia Prievidza

Téma TASR