Quo vadis nesklamal

PaedDr. Helena Čižmárová, 4. mája 2017 8:44

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis je najlepší časopis v Košiciach a tretí najlepší na Slovensku.

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis opäť zabodoval Foto: Archív PaedDr. Helena ČižmárováKošice 4. mája (SkolskyServis.sk) - V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra si 28. a 29. apríla v 23. ročníku celoslovenskej súťaže Štúrovo pero 2017 zmeralo sily 73 stredoškolských časopisov. Najprestížnejšia celoslovenská súťaž Štúrovo pero podporuje a rozvíja novinárske nadanie študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku. Umožňuje prezentovať výsledky výučby školy tvorbou žurnalistických žánrov, hodnotiť úroveň školských časopisov a konfrontovať ich s inými, ale hlavne rozširovať poznatky súťažiacich o žurnalistike.

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis opäť zabodoval Foto: Archív PaedDr. Helena Čižmárová


Súťaž si získala veľkú popularitu a každoročne sa jej vyhodnotenia zúčastňuje okolo 200 študentov. Súťažné práce hodnotí odborná porota zložená z profesionálnych novinárov. Na rozborových seminároch porotcovia aj tohto roku zhodnotili úroveň jednotlivých príspevkov, poskytli odporúčania a rady na skvalitnenie tvorby školských časopisov a žurnalistických žánrov. V rámci programu sa uskutočnili aj tradičné tlačové besedy s osobnosťami novinárskeho sveta a spoločenského života.

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis opäť zabodoval Foto: Archív PaedDr. Helena Čižmárová


Na tohtoročnom odovzdávaní Štúrovho pera 2017 sa zúčastnili tí najlepší stredoškolskí a vysokoškolskí novinári. Osobitné ocenenia získali ako motiváciu a odmenu za vynaložené úsilie pri tvorbe študentských periodík. Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis opäť zabodoval. V absolútnom poradí hlavných cien získal 3. miesto, a tak si nielen udržal minuloročnú úroveň, ale dokonca sa zlepšil a dostal sa na špičku najlepších stredoškolských slovenských časopisov. Ďalším významným ocenením pre náš časopis a tým aj pre našu školu bolo 2. miesto Nadácie slovenskej sporiteľne. Celej mladej, ale veľmi aktívnej redakčnej rade v zložení: T. Bariová, V. Vargová a L. Simočko blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov pri tvorbe ďalších čísel Quo vadis.

Téma TASR