Projekt Dorotka a jej priatelia na SZŠ - EK Nové Zámky

Ing. Mariana Ferusová, 16. novembra 2018 11:30

Učiť deti v predškolskom veku prvú pomoc hravou formou - to je podstata projektu. Deti a mládež riešia problémy imaginárnej "Dorotky", ktorá je rovesníčka detí materských škôl a potrebuje pomoc.Nové Zámky 16. novembra (SkolskyServis.sk) - Dňa 7. 11. 2018 sme sa zo školských lavíc premiestnili do škôlkarských čias, a to v projekte Dorotka a jej priatelia, ktorý patrí do projektov Červeného kríža. Na tejto aktivite sa zúčastnili nasledovné žiačky:

Alžbeta Šimková a Michaela Nakamitsuová – I. A trieda
Simona Hudoková, Sara Michalská, Tamara Tlčinová, Sabína Žiláková a Hana Juríková –
II. ZAA trieda
Natália Orelová – II. MAS trieda
Kristína Kosiková – III. ZAB trieda
Erika Vojtelová – III. MAS trieda.

Už niekoľko týždňov sme sa vrelo pripravovali na tento deň. Projekt spočíva v tom, že učíme deti prvú pomoc hravým spôsobom. Našou prvou témou bola „Dorotka prechladla“. Deti sme sa snažili naučiť ako predísť prechladnutiu, ako sa správne obliekať, čo v tejto situácií konzumovať. No naučili sme ich aj básničku, hry a rôzne aktivity, medzi ktoré patrí tanček o našom tele. Za šikovnosť a poslušnosť sme ich odmenili sladkou odmenou.

Sme veľmi rady, že práve my môžeme vykonávať takúto činnosť na našej škole. Je to skúsenosť nielen pre detičky v škôlke, ale aj pre nás. Učíme sa k zodpovednosti a efektívnej spolupráci. Naše prvé dobrodružstvo s deťmi vyšlo podľa našich predstáv, avšak vždy je čo vylepšovať a o to sa budeme usilovne snažiť po celý rok. Dúfame, že každá návšteva škôlky prinesie nové zážitky deťom, ale aj nám.

Na záver sa chceme poďakovať pani profesorke Mgr. Márií Sebestyénovej za poskytnutie rád a podpory, a samozrejme ďakujeme škôlke, bez ktorej by to nešlo.

Hana Juríková a Sabína Žiláková II. ZAA

Téma TASR