Workshop Programovanie web aplikácií zaujal rovnako učiteľov aj žiakov

Mgr. Ivana Kurtyová a Marek Dlugoš, 24. októbra 2014 14:25

Seminár s názvom Programovanie web aplikácií sa realizuje z iniciatívy študentov SPŠE Prešov – Mareka Dlugoša, Mareka Galoviča a Jerguša Lejka,

Prešov 24. októbra (SkolskyServis.sk) - V utorok 7. októbra sa v odbornej učebni Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Prešove uskutočnilo úvodné stretnutie workshopu s názvom Programovanie web aplikácií. V tento deň sa v popoludňajších hodinách učebňa OUD naplnila zapálenými študentmi, ale aj učiteľmi, ktorých daná téma zaujala.
Kurz programovania web aplikáciá v SPŠE Prešov. Foto: SPŠE PrešovCieľom tohto workshopu je účastníkov naučiť vytvoriť dizajn webstránky, samotnú webstránku a serverovú časť webstránky spoločnou prácou v tíme. Účastníci budú vedení k písaniu kvalitného kódu, ktorý zodpovedá súčasným štandardom v tejto oblasti. Daný seminár poskytne možnosť naučiť sa vytvoriť vlastnú webstránku, ktorá sa bude dať spravovať pomocou redakčného systému. Vedomosti získané na tomto kurze môžu účastníci využiť pri ďalšom štúdiu na SPŠE alebo v budúcom kariérnom živote.
Seminár s názvom Programovanie web aplikácií sa realizuje z iniciatívy študentov SPŠE Prešov – Mareka Dlugoša, Mareka Galoviča a Jerguša Lejka, ktorí vo svojom voľnom čase chcú záujemcom o programovanie a vytváranie web aplikácií a web dizajnu poskytnúť svoje získané vedomosti a zručnosti a naučiť ich niečo nové, čo v budúcnosti môžu vo svojej pracovnej oblasti využiť.
Tento workshop bude prebiehať každý týždeň v troch skupinkách. Marek Dlugoš zo IV.SA bude zdieľať svoje skúsenosti s webdizajnom a kódovaním v HTML a CSS. Marek Galovič spolu s Jergušom Lejkom z III.SB sa budú venovať problematike programovania v PHP a databázam v MySQL.

Mgr. Ivana Kurtyová a Marek Dlugoš


Téma TASR