Pomegranate na Mini Innovation Campe

JA Firma Pomegranate, 17. apríla 2018 7:44

Dievčatá z JA Firmy Pomegranate mohli preukázať svoju šikovnosť a inovatívnosť. Tentokrát to bolo v spoločnosti ambicióznych študentov v Košiciach.

Tisovec 17. apríla (SkolskyServis.sk) - Členky JA Firmy Pomegranate v zložení Lenka Astalošová a Romana Medveďová sa vo štvrtok 5. apríla zúčastnili súťaže Mini Innovation Camp, ktorá sa tento rok konala v Košiciach.

Mini Innovation Camp v Košiciach Foto: JA Firma PomegranateAko už býva zvykom, na súťažiach organizovaných n.o. JA Slovensko, Lenka a Romana, boli zadelené do zmiešaných tímov študentov Aplikovanej ekonómie z celého Slovenska. Ako jednotlivé tímy mali spolu prísť na čo najlepší spôsob a riešenie zadaného problému.

Ich úlohou bolo vymyslieť produkt alebo službu, ktorá by pomohla prilákať zahraničných turistov k nám na Slovensko a následne ju so svojím tímom prezentovať pred trojčlennou porotou.

Romana spolu s tímom vytvorili cestovnú kanceláriu, ktorá by sa zamerala na Dark Turizmus, čo je v dnešnej dobe veľmi populárne. Jedná sa o návštevu starých opustených budov, s hlbokou minulosťou. Počas Dark Turizmu by mali návštevníci možnosť zažiť adrenalín, zahrať si rôzne hry ,naučiť sa niečo o histórii budovy a nepriamo tak zvýšiť patriotizmus u mladých ľudí.

V Lenkinom tíme vymysleli aplikáciu pomocou ktorej sa zahraniční turisti jednoducho skontaktujú s domácimi sprievodcami. Aplikácia by zobrazovala databázu so sprievodcami a ich polohou. Každý sprievodca by mal na svojom profile zoznam čo ponúka, a tak si každí turista môže vybrať toho, ktorý mu najlepšie vyhovuje a pomocou aplikácie sa skontaktujú.Romana sa so svojím tímom umiestnila na druhom mieste a Lenka na prvom.

Aké sú ich dojmy ?

„Najviac ma zaujal netradičný teambuilding, v ktorom sme bližšie spoznali náš nový tím. Boli sme nadšené, keď sme otestovali našu spoluprácu, ktorá bola v jednotlivých tímoch prirodzená a veľmi efektívna, čo sa preukázalo aj v záverečných prezentáciách. “ – Romana Medveďová

„Veľmi sa mi páčilo pracovať s ľuďmi ktorých som nepoznala, každý z nás mal iný pohľad na svet, iné nápady a sny. A tak aby sme prišli s čo najlepším nápadom, sme sa pokúsili zjednotiť naše vízie a prísť s nápadom s ktorým sme boli spokojní všetci. Bola to úžasná skúsenosť a určite mi to dalo niečo do života, minimálne zlepšenie mojich prezentačných zručností.“ – Lenka Astalošová

JA Firma Pomegranate (Evanjelické gymnázium Tisovec)

Pomegranate je školská JA Firma zaradená do vzdelávacieho programu JA Slovensko n.o. Vďaka tomu sa učíme základy podnikania nie len teoreticky, ale i v praxi. Naša firma bola založená dňa 17.9.2017 v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. Devätnásť usilovných členov pracuje v štyroch oddeleniach – financie, marketing, výroba a ľudské zdroje. Na čele našej firmy stojí prezidentka Júlia Molentová a jednotlivé oddelenia vedú viceprezidenti. Andrea Uličná- viceprezidentka pre financie, Anna Celanová – viceprezidentka pre marketing, Petra Laurenčíková – viceprezidentka pre ľudské zdroje a Dávid Filipiak- viceprezident pre výrobu. Ako reprezentujúci symbol našej firmy sme zvolili granátové jablko – symbol plodnosti. To zobrazuje nespočetné množstvo nápadov a inovácií s ktorými sa chystáme na konkurenčnom trhu preraziť. Od granátového jablka sa odvíja aj náš produkt- Jellypometea. Zdravý želé čaj plný netradičných príchutí, ktorý roztancuje vaše chuťové poháriky. Okrem toho sa môžeme pochváliť bohatou zbierkou kultúrnych udalostí, ktoré sme zorganizovali alebo máme v pláne. Cieľom JA firmy Pomegranate je kultúrne obohatiť život v Tisovci, kde pôsobíme a takisto uspokojiť predstavy a nároky , Vás, našich zákazníkov.

Téma TASR