Na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa tancovalo až do rána

PaedDr. Helena Čižmárová, 3. februára 2017 12:57

Gymnázium sv. Košických mučeníkov organizovalo 2. ročník reprezentačného plesu v hoteli Centrum v Košiciach. A bolo tam všetko, čo k dobrému plesu patrí – hudba, tanec, dobré jedlo, skvelá zábava...

Foto: TASRKošice 3. februára (SkolskyServis.sk) - K pestrému spoločenskému životu patria aj plesy. Plesy firemné, plesy rôznych organizácií alebo združení, mládežnícke, školské, plesy športovcov, hasičov, plesy gymnázií, rodičovské, plesy farské, obecné, mestské, krajské, reprezentačné... Všetky tieto podujatia spája chuť sa zabávať, odreagovať sa, spoločensky sa vyžiť po pracovných povinnostiach. Plesy sú výbornou príležitosťou na zábavu, na tanec a na príjemný kultúrny zážitok.

Na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa tancovalo až do rána Foto: PaedDr. Helena Čižmárová


Viac ako 100 študentov, učiteľov a rodičov sa v sobotu 28. januára zabávalo v sále hotela Centrum na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov. Skvelá zábava začala o siedmej večer a trvala až do skorých ranných hodín. Dievčatá zmenené na nádherné mladé dámy, chlapci v oblekoch, učitelia, ktorí výnimočne neskúšali, pekná výzdoba, dobré jedlo, občerstvenie, chutné koláče, tombola, zábava, neodmysliteľne patrili k slávnostnému večeru.

Na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa tancovalo až do rána Foto: PaedDr. Helena Čižmárová


Celá akcia prebehla vo veľkom štýle. Ples otvorili moderátori - pani riaditeľka RNDr. Adriana Bariová a pán zástupca Mgr. Milan Koščo, ktorí svoju hostiteľskú úlohu zvládli na výbornú. Prvý valčík patril pani riaditeľke. Program zabezpečili bývalí študenti gymnázia. Tancom potešila Barbora Bariová, ktorá so svojou tanečnou skupinou Barbara Dance Academy zatancovala rezký írsky tanec. Na ľudovú nôtu zahrali súrodenci Takáčovci. Na svoje si v tanečných kolách prišiel každý, veď takmer bez prestávky zaznievala raz moderná, potom zasa ľudová hudba. Vo výbornej atmosfére plnej zábavy a dobrej nálady ples, ktorý sa už pre školu stáva tradíciou, pokračoval až do rána.

Na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa tancovalo až do rána Foto: PaedDr. Helena Čižmárová


V programe nechýbala vďaka sponzorom ani tombola so zaujímavými cenami. Výhercovia sa mohli tešiť z osobného auta Renault Scenic s plnou nádržou na víkend, z víkendového pobytu pre dve osoby v 4-hviezdičkovom hoteli Glamour na Zemplínskej Šírave či z darčekovej poukážky v hodnote 120 eur na nákup v sieti parfumérií Fann. Všetci, ktorí sa plesu zúčastnili, odchádzali spokojní. Vďaka patrí vedeniu školy, učiteľom, všetkým sponzorom a, samozrejme, aj všetkým účastníkom. A čo dodať na záver? Snáď, že o rok sa vidíme znova.

Téma TASR