Plavecký výcvik SOŠ drevárskej a stavebnej Krásno nad Kysucou

Mgr. Mária Gavenčiaková, 18. júna 2017 9:09

Na piešťanskej Sĺňave si na sklonku školského roku zdokonalili svoje pohybové zručnosti v plávaní a plážovom volejbale.

Foto: SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad KysucouKrásno nad Kysucou 18. júna (SkolskyServis.sk) - Mimoriadne horúce maturitné dni na prelome mesiacov máj a jún 2017 využili študenti Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej Krásna nad Kysucou na konanie kurzu letných pohybových aktivít.

Na piešťanskej Sĺňave si na sklonku školského roku zdokonalili svoje pohybové zručnosti v plávaní a plážovom volejbale. Miestnu cyklotrasu v okolí vodného diela zasa využili na jazdy na bicykloch a kolieskových korčuliach. Škola takouto formou každoročne organizuje takzvaný plavecký výcvik žiakov druhých ročníkov a snaží sa tak zatraktívniť vyučovací proces telesnej a športovej výchovy.

Následne na to sa cez víkend 3. – 4 júna 2017 zúčastnili populárnych pretekov Dračích lodí o pohár primátora mesta Piešťany - Dragon Cup Piešťany 2017. Dvadsaťjeden členná posádka lode, z ktorej muselo byť minimálne 5 pádlujúcich dievčat, súťažila na 180 metrovej trati medzi piešťanskými mostami na Váhu. Tu si zmerali svoje sily a stali sa tak najlepším školským tímom.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac