PINGUIN už po tretíkrát na Štúrovom pere

Ivana Šaffová, 2. mája 2018 10:29

Aj v tomto školskom roku sa zástupcovia školského časopisu PINGUIN SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach prezentovali na celoslovenskej novinárskej súťaži Štúrovo pero 2018.

Michalovce 2. mája (SkolskyServis.sk) - V dňoch 20. 4 – 21.4. 2018 sme absolvovali hodnotiace semináre s odbornou porotou a besedy s významnými osobnosťami publicistiky, žurnalistiky a verejného života.
Porota v zložení Patrik Herman (moderátor magazínu Reflex) a Pavol Vitko (šéfredaktor časopisu Obrana) hodnotila 72 stredoškolských časopisov z celého Slovenska.

Štúrovo pero 2018 Foto: Ivana Štaffová


Veľkým prekvapením bola návšteva prezidenta SR, p. Andreja Kisku, s ktorým študenti diskutovali na rôzne témy, no najmä na súčasnú situáciu investigatívnej novinárčiny. Ďalšími hosťami boli Marek Maďarič (bývalý minister kultúry), Vladimír Maňka (poslanec Európskeho parlamentu), Michal Meško (spolumajiteľ internetového kníhkupectva martinus.sk) a ďalší.

Síce sme sa neumiestnili, no opäť sme získali mnoho nových skúseností a rád, ako napísať čo najlepšie články, pretože tie tvoria výsledok – samotný (školský) časopis.

Ďakujem celému tímu a redakčnej rade, ktorá stojí za procesom zostavovania nášho PINGUINA – Ing. M. Čižmárovej za koordináciu, Mgr. M. Marjovej za grafickú úpravu, Mgr. M. Sabovčíkovej za jazykovú úpravu a všetkým reportérom, ktorí do každého čísla prinášajú nové nápady a články. Poďakovanie patrí aj p. Lapšanskej za doprovod na tejto akcii.

Téma TASR