Paracyklisti zavítali aj na žilinské gymnázium

Monika Kohanová, 11. júla 2013 11:07

Svojím životným entuziazmom, trpezlivosťou a vytrvalosťou sú títo jedineční ľudia príkladom nám všetkým.

Žilina 11. júla (SkolskyServis.sk) - Od 9. do 13. júna zorganizovalo Občianske združenie PARASPORT 24 v poradí už šiesty ročník podujatia Cez Slovensko na bicykli za štyri dni.
Foto: Monika Kohanová/TASR

Hendikepovaný športovci Lucka Rudyová, Peter Štefanides, Marián Ligda, Dušan Pitonák, Martin Joppa, Aleš Rauš a iní splolu s osobnosťami kultúrno-spoločenského života ako Prof. Ján Grexa , Marian Lechan, Lucia Forman Habancová, Erika Barkolová či Jakub Petraník putovali spolu naprieč Slovenskom na handbikoch a bicykloch.

Prešli 320 km a navštívili viac než 50 obcí. Pelotón vyštartoval z námestia v Spišskej Novej Vsi a svoj cieľ mal až v Trenčianskych Tepliciach. Počas akcie poskytlo občianske združenie finančné a iné dary hendikepovaným a rodinám v núdzi.
Foto: Monika Kohanová

Vo štvrtok 13. júna sme parašportovcov a známe osobnosti privítali aj na našom gymnáziu na Hlinskej ulici 29 v Žiline. Mali sme možnosť získať podpisy mediálne známych osobností, ale najmä výnimočnú príležitosť porozprávať sa s telesne postihnutými športovcami. Spočiatku sme nevedeli aký prístup by sme mali zvoliť, ale priateľská atmosféra, ktorú paracyklisti so sebou priniesli rýchlo prelomila ľady. Svojím životným entuziazmom , trpezlivosťou a vytrvalosťou sú títo jedineční ľudia príkladom nám všetkým.

Téma TASR