Práca žiačky OA Prievidza Panské domy hornej Nitry postúpila do finále

Mgr. Stanislav Malega, 14. mája 2015 8:12

Práca obsahuje fotodokumntáciu, biltény, 3D projekciu, CD rom, mapy ...

Foto: Mgr. Stanislav MalegaPrievidza 14. mája (SkolskyServis.sk) - Môj nápad pre región je súťaž neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu. Krajskými kolami sa súťažiaci prebojujú na celoštátnu súťaž.
V Banskej Bystrici sa 12. mája stretli 13 súťažiaci a bojovali o 4 postupové miesta.
Simona Rendeková, žiačka našej školy – Obchodnej akadémie v Prievidzi - prezentovala svoj projekt PANSKÉ DOMY HORNEJ NITRY /vedúci projektu Stanislav Malega, odborný konzultant PhDr. Iveta Géczyová riaditeľka Hornonitrianskeho múzea Prievidza / získala v silnej konkurencii postupové 3. miesto.
V projekte spracovala 22 panských domov /hrad, zámok, kaštieľ, kúria/ regiónu so zameraním na kaštieľ v Čereňanoch. Práca obsahuje fotodokumntáciu, biltény, 3D projekciu, CD rom, mapy ...
„Som veľmi rada, že projekt zaujal, a že som postúpila. Samozrejme musím poďakovať konzultantke a vedúcemu práce. Do finále máme ešte tri týždne a ešte čo to dokončiť. Teším sa“ po súťaži povedal Simona.
A reakcia odbornej konzultantky PhDr. Ivety Géczyovej? „ Konzultantku pre projekty Obchodnej akadémie v Prievidzi, v programe Podnikanie v cestovnom ruchu, robím viacej rokov. Je milé prijať telefonát, keď vám po súťaži zavolá Simonka a oznámi, že projekt, na ktorom ste sa odborne podieľali mal úspech. Držím päste do finále“.
Projekt postúpil medzi desať najlepších prác Slovenska a 10.6. bude v Banskej Bystrici bojovať o umiestnenie na celoštátnom finále.Stanislav MALEGA, Obchodná akadémia Prievidza

Téma TASR