Je na našom rozhodnutí, ako bude vyzerať naše okolie, ale aj celý svet

Helena Rusnáková, PaedDr., 15. mája 2017 11:15

O tom, že chrániť životné prostredie by malo patriť medzi naše priority, sú presvedčení aj žiaci a pedagógovia Obchodnej akadémie v Šuranoch.

Deň Zeme v OA Šurany Foto: Helena RusnákováŠurany 15. mája (SkolskyServis.sk) - Svoje presvedčenie korunovali aj aktívnou činnosťou i v rámci celoškolského podujatia Deň zeme,ktoré sa konalo piatok,5.mája. Žiaci školy a učitelia vyšli do ulíc mesta a jednotlivých lokalít (Štrkáreň, okolie žel. Stanice, Breh rieky Nitra, Skejt park, Elitex, Hviezdoslavova ulica, Sídlisko MDŠ, Školská ulica, smer Nitriansky Hrádok) za účelom pozbierať nečistoty . A veruže práce bolo dosť, pretože každá skupina naplnila odpadkami niekoľko vriec.

To ale nie je všetko. Súčasťou podujatia Deň zeme na OA Šurany bola aj prehliadka environmentálneho filmu, ktorej sa taktiež zúčastnili všetci žiaci. Ďalším bodom dňa bola príprava plagátov . Každá trieda mala za úlohu pripraviť plagát na inú tému: Znečistenie vody a pôdy, Znečisťovanie ovzdušia, Stop igelitkám, Obnoviteľné energie, Triedenie odpadov, Problematika fosílnych palív, Ohrozené zvieratá na Slovensku, Ohrozené zvieratá vo svete.
Dnešný deň bol výborný, hovorili žiaci i učitelia. Mnohí žiaci položili i otázku: Kedy si ho zopakujeme? Ruka v ruke kráčali práca a poučenie.Text a foto: Helena Rusnáková


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac