OA Prievidza: EUROZÓNA A MY

Dávid Takács, 18. októbra 2018 14:17

Oboznamujeme študentov s výhodami členstva v eurozóne.

Prievidza 18. októbra (SkolskyServis.sk) - V dňoch 26. a 27. septembra sa na našej škole konali prednášky o eurozóne, ktoré zorganizovala skupina študentov z III. B. Keďže sa naša škola zapája do rôznych európskych programov, prednášky boli súčasťou našich aktivít, ktorými sa zapájame do súťaží, ako sú Euroscola a Ambasádorská škola EP.

OA Prievidza: EUROZÓNA A MY Foto: David Takács


Hlavnou úlohou prednášok bolo poučiť mladých ľudí o výhodách, ktoré máme ako členský štát eurozóny. V prezentácii sa mohli študenti dozvedieť, čo je eurozóna, kedy vznikla, koľko štátov ju tvorí a veľa ďalších informácií. Naše prednášky nadväzovali na aktivitu z minulého školského roka, keď študenti zbierali euromince zo všetkých členských štátov eurozóny.

OA Prievidza: EUROZÓNA A MY Foto: David Takács


Po prezentácii si žiaci mohli pozrieť našu zbierku euromincí, ktorá je už takmer kompletná. Pre študentov boli pripravené aj rôzne súťaže, do ktorých sa mohli zapájať a hrať o vecné ceny. Na záver bol pripravený malý test s otázkami o eurozóne a eurominciach. Žiaci ho mohli vypĺňať cez školský počítač alebo cez mobilné telefóny. Zapojiť sa mohli všetci študenti našej obchodnej akadémie do 30. septembra 2018. Podľa odpovedí môžeme vyhodnotiť, že študenti zvládli test na výbornú. Niektorým zo zapojených študentov sa podarilo odpovedať na všetky otázky správne. V priebehu budúceho týždňa vylosujeme jedného zo súťažiacich, ktorý mal všetky odpovede správne, a osobne ho budeme kontaktovať, aby sme mu/jej mohli odovzdať výhru. Chceli by sme sa poďakovať pánovi riaditeľovi, všetkým vyučujúcim a študentom, ktorí sa zúčastnili našich prednášok a zapojili sa do súťaží.

PS: Ďakujeme za všetky pozitívne reakcie, vážime si ich...

OA Prievidza: EUROZÓNA A MY Foto: David Takács


Dávid Takács III. B
Obchodná akadémia
Prievidza

Téma TASR