O knihe, ktorú by si mali prečítať i mladí ľudia

Helena Rusnáková, PaedDr., 20. novembra 2017 12:15

Alena Čermáková na vyše dvojhodinovom stretnutí s čitateľmi Knižnice Antona Bernoláka slovom i obrazom priblížila mnohé fakty zo života Antona Srholca.

Foto: Helena RusnákováNové Zámky 20. novembra (SkolskyServis.sk) - Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch a Literárny klub Generácie opäť pripravili hodnotné podujatie pre svojich čitateľov. Tentokrát to bol Hudobno - filmový večer a beseda ku knihe a filmu Anton Srholec. Hosťami podujatia, ktoré sa konalo v sobotu 11.novembra 2017 boli Alena Čermáková, autorka knihy a filmu a jej manžel Ivan Čermák, autor hudby a piesní k filmu.

Účastníci podujatia sa oboznámili so životným príbehom Antona Srholca, mali možnosť vidieť ukážky z filmu a oboznámiť sa s knihou.

Alena Čermáková sledovala život tejto výnimočnej osobnosti slovenského kultúrneho života osem rokov. Navštívila s ním väznicu v Leopoldove, strávila čas s bezdomovcami a skúmala archívy s cieľom rozpovedať príbeh o tomto vzácnom človeku.

Nakrúcanie filmu trvalo 6 rokov Počas nakrúcania bolo viacero silných momentov, ku ktorým patrila spoločná návšteva leopoldovskej väznice, spomienky na detstvo, ktoré bolo ťažké ,pretože Anton Srholec pochádzal z chudobnej rodiny.Pridanou hodnotou podujatia bolo hudobné vystúpenie Aleny a Ivana Čermákových.

Kniha je vhodná aj pre mládež, pretože cez život človeka, ktorý prešiel mnohým životnými skúškami, približuje aj historické fakty minulosti.

Text a foto: Helena Rusnáková

Téma TASR