Najlepšie didaktické videá zhotovili študenti SZŠ – EK Nové Zámky

Ing. Mariana Ferusová, 11. apríla 2018 14:54

V medzinárodnej súťaži European Video Contest – konkrétne v jej 3. ročníku – boli žiaci našej školy mimoriadne úspešní. V silnej konkurencii 45 tímov z 5 európskych štátov obsadili popredné miesta.

Nové Zámky 11. apríla (SkolskyServis.sk) - Súťaž European Video Contest má dve oblasti hodnotenia: jeden víťaz vzišiel z výsledkov hlasovania na stránke Facebook a jeden víťaz z výsledkov hlasovania autorov videí. Partnerom projektu je stredná škola zdravotníckeho zamerania zo Španielska - IES Leonardo da Vinci v Alicante a Univerzita v Alicante. Naša škola prispela do súťaže tromi videami.
V oblasti hodnotenia príspevkov autormi didaktických videí vyhral tím z III. ZAA triedy v zložení: Veronika Bednáriková, Zuzana Ostrožlíková, Natália Mišáková a Matej Sventek. Získali skvelé 1. miesto za príspevok pod názvom The Life with Diabetes. Ale to nie je všetko. Toto isté video získalo zároveň 3. miesto na základe výsledkov hlasovania na stránke Facebook.

V oblasti hodnotenia príspevkov autormi didaktických videí sme získali zároveň aj 2. miesto, na ktorom sa umiestnil tím II. ZAB triedy v zložení: Jessica Filková, Roberta Dulaiová, Kristína Kosiková, Denis Lovász a Tibor Lakatos. Tento tím zhotovil video pod názvom Leg Fracture.

Pochvala patrí aj tímu II. ZAA triedy v zložení Veronika Sárkӧziová a Viktória Priškinová, za príspevok pod názvom Hit by Flash in the Storm.

Čo dodať na záver? Uvedení študenti, ktorí samozrejme pracovali pod dohľadom našich odborných pedagógov, skvelo reprezentovali našu školu. Výsledky z tejto súťaže nás veľmi potešili a sú obrovským úspechom. Patrí im za to veľká vďaka.

Téma TASR