Mikuláš u drevárov a stavbárov

Mgr. Mária Gavenčiaková, 22. decembra 2017 11:05

Žiaci Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej v Krásne nad Kysucou sa ako každý rok v deň svätého Mikuláša rozhodli potešiť a slávnostne naladiť ľudí okolo seba.

Krásno nad Kysucou 22. decembra (SkolskyServis.sk) - V dopoludňajších hodinách sa obliekli do kostýmov svätého Mikuláša, anjela, čerta, Snehulienky, trpaslíkov a rozprávkových bytostí. S batohom plným prekvapení najskôr rozveselili žiakov našej školy. Svojím spevom a sladkými cukríkmi obdaroval všetkých „poslušných“ žiakov, no a tým menej poslušnejším sa ušlo aj trocha sadzí na tvár od riadne rozčertenej čertíce. Vďaka milým anjelikom všetko nakoniec dobre dopadlo. Potom sa vybrali do ulíc mesta Krásno nad Kysucou. Poslednou zástavkou nášho Mikuláša s rozprávkovými bytosťami bol mestský úrad. Na pamiatku sa všetci zvečnili na fotografiách.

Táto akcia priniesla do našej školy sviatočnú atmosféru a čaro Vianoc. Dúfame, že všetci boli s Mikulášom spokojní, veď naši žiaci do tohto dňa vložili celé svoje srdce. Deň sa niesol v duchu lásky, pokoja, dobrosrdečnosti a príchodu Vianoc – sviatkov pokoja a rodiny.

Mikuláš u drevárov a stavbárov Foto: SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou


Mikuláš u drevárov a stavbárov Foto: SOŠ drevárska a stavebná Krásno nad Kysucou


Napísala: Mgr. Mária Gavenčiaková


Téma TASR