Malinovskí záhradníci na svahu v Terchovej

Monika Ignácová, 16. februára 2018 9:42

V dňoch 5. - 9. februára 2018 študenti 1. ročníka SOŠ záhradníckej G. Čejku Malinovo vyrazili na lyžiarsky výcvik do Terchovej.

Malinovskí záhradníci na svahu v Terchovej Foto: Monika Ignácová


Malinovo 16. februára (SkolskyServis.sk) - Na tomto svahu sa učia lyžovať záhradníci pod dohľadom výborných inštruktorov (tento rok to bol Michal) už tretí rok. Organizačne celú akciu zabezpečovala pani profesorka PaedDr. Janka Belasová. Okrem lyžovania na svahu sa študenti stihli nadýchať aj krásnej kultúrno-historickej atmosféry, ktorú táto rázovitá slovenská obec ponúka. Voľný čas využili naplno, pookriali vo wellness Terchovec, vyšľapali na rozhľadňu na Oblaze a k unikátnej soche Jánošíka a v miestnom kostole obdivovali skvostný drevený Betlehem vsadený do slovenskej ľudovej dediny. Ešte dnes o svojom lyžiarskom naši študenti šťavnato rozprávajú.

Malinovskí záhradníci na svahu v Terchovej Foto: Monika Ignácová


Malinovskí záhradníci na svahu v Terchovej Foto: Monika Ignácová

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR