Malinovskí floristi opäť ocenení na floristickej súťaži

Monika Ignácová, 28. marca 2018 12:50

Študenti Strednej odbornej školy záhradníckej Gustáva Čejku Malinovo boli opäť ocenení spomedzi 21 súťažiacich študentov.

Študenti Strednej odbornej školy záhradníckej Gustáva Čejku Malinovo boli opäť ocenení spomedzi 21 súťažiacich študentov. Foto: SOŠ MalinovoMalinovo 28. marca (SkolskyServis.sk) - Dňa 21. marca 2018 sa naše šikovné floristky - Monika Fabianová (IV.ŠO) , Alenka Planková (IV.ŠO) a Pavlínka Martišková (III.ŠO) pod vedením našej pani profesorky viazania a aranžovania kvetín MA Beátky Nagyovej zúčastnili jarnej aranžérskej súťaže v Pruskom. Súťaž organizovala SOŠ Pruské a Slovenská asociácia kvetinárov a floristov. S témou veľkonočného aranžovania sa 21 súťažiacich popasovalo pri zhotovovaní kytice, náramku a veľkonočnej priestorovej kompozície. Mimoriadne úspešná bola Monika Fabianová, ktorá získala za náramok 3. miesto, za kompozíciu 1. miesto a celkovo obsadila 3. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu školy a dievčatám blahoželáme.

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR