Malinovo: Študentky bodovali na Majstrovstvách Slovenska vo floristike

Monika Ignácová, 9. októbra 2018 13:44

SOŠ záhradnícka G. Čejku Malinovo sa dňa 19. septembra 2018 zúčastnila 25. ročníka Majstrovstiev Slovenska vo floristike Victoria Regia v Piešťanoch.

Foto: SOŠ MalinovoMalinovo 9. októbra (SkolskyServis.sk) - V kategórii junior nás reprezentovali študentky Veronika Pudmarčíková (4. ročník) a Svetlana Borbelyová (3. ročník). Súťažilo sa v troch súťažných úlohách: Poďme do toho (svadobná kytica alebo dekorácia), Tancujúce kvety v skle (tajná práca) a Kvetinový festival (vysadzovaná nádoba).
Svetlana Borbelyová obsadila vzácne 1. miesto za Kvetinový festival. V konkurencii 24 juniorov obsadila celkovo 4. miesto a Veronika Pudmarčíková 8. miesto.

Ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k úspechu.

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR