Literárny talent Tilgnerky

PhDr. Adriana Hlavinková, 12. septembra 2018 7:23

V stredu 5.9. 2018 sa konalo spomienkové podujatie Čítanie mien obetí holokaustu 2018 pod záštitou prezidenta Andreja Kisku, ktoré zorganizovalo Dokumentačné stredisko holokaustu.

Bratislava 12. septembra (SkolskyServis.sk) - Súčasťou podujatia bolo aj vyhodnotenie celoslovenskej literárnej súťaže Susedia, na ktorých sa nezabúda. Žiačka oktávy A Nicol Rácová, Spojená škola, Tilgnerova 14 v Bratislave sa umiestnila na druhom mieste. Prezident Kiska, ktorý sám prečítal zopár mien, ostro odsúdil zlo v dejinách i zlo v súčasnosti. Ocenenia odovzdala za DSH Michala Lônčíková a emeritný biskup Róbert Bezák.
Foto:

Nicolina práca o Ondrejovi Čaneckom, sedliakovi zo Skalitého, ktorý pomohol počas úteku Vrbu – Wetzlera z koncentračného tábra Osvienčim, sa zamýšľa nad tým, aká veľká je odvaha postaviť sa zlu a či je takáto statočnosť možná aj dnes. Extrémizmus a xenofóbia nesmú mať miesto v našej spoločnosti! Ľudia nesmú zabúdať na takých hrdinov, akým bol Ondrej Čanecký, ani na neslávne miesta našich dejín. Z histórie by sme mali poučiť a neopakovať chyby minulosti. Na to, aby zlo zvíťazilo, netreba veľa – stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič.

PhDr. Adriana Hlavinková

Téma TASR