LEGObot 2018

Ing. Martin Broda, PhD, 20. júna 2018 13:52

Tento rok sa do súťaže zapojilo 16 dvojčlenných tímov, zložených zo žiakov 5., 6., 7., 8. alebo 9. ročníka základných škôl.

LEGObot 2018 Foto: SPŠE Prešov


Prešov 20. júna (SkolskyServis.sk) - Súťaž Legobot sa uskutočnila vo štvrtok 14. júna v priestoroch OC Eperia v Prešove pod záštitou primátorky mesta Prešov Ing. Andrey Turčanovej. Organizátorom súťaže je Stredná priemyselná škola elektrotechnická Prešov a združenie IT Valley Košice. Partnermi súťaže boli OC Eperia Prešov, EDUXE (výhradný dodávateľ LEGO edukačných produktov na Slovensku) a mesto Prešov. Bol to už tretí ročník a v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi sme zaznamenali nárast počtu kvalitných súťažiacich aj z iných miest a regiónov Slovenska.

Jej hlavným poslaním je:

• vzbudzovať hlbší záujem o IT, programovanie, mechatroniku a robotiku,
• motivovať k ďalšiemu vzdelávaniu,
• umožniť súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti a zručnosti s rovesníkmi z
• iných škôl,
• prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov.

Súťažiaci prišli z mesta Prešova, jeho blízkeho okolia, ale aj z Košíc, či dokonca až z Prievidze. Členovia tímov boli najmä chlapci, deviataci, ktorí súťažili už v minulých ročníkoch. Súťaženie prebiehalo v 4 disciplínach: EduBot, PaintBot, RescueBot, SpeedyBot.

Porota rozhodla, že najúspešnejšou školou tohtoročnej súťaže LEGObot bola ZŠ Sibírska z Prešova, ktorá získala najvyššie umiestnenia v jednotlivých disciplínach a získala stavebnicu LEGO Mindstorms EV3, ktorú môže využiť v ďalšej príprave na budúcoročnú súťaž. Žiakov do tejto súťaže pripravovali učitelia ZŠ Sibírskej: Mgr. Saskia Oľhová a Mgr. Vladimír Vančo.

Špeciálnu cenu primátorky mesta Prešov za najkreatívnejší nápad získal tím Mariánska zo ZŠ v Prievidzi za svoj projekt pirátskej lode, ktorú prezentovali v kategórii EduBot.

LEGObot 2018 Foto: SPŠE Prešov


LEGObot 2018 Foto: SPŠE Prešov


LEGObot 2018 Foto: SPŠE Prešov


Detailné výsledky súťaže v jednotlivých kategóriách nájdete v priloženej výsledkovej tabuľke.

Výsledková listina zo súťažeIng. Martin Broda, PhD

Téma TASR