Kvetinárske a záhradnícke umenie na Flóre Bratislava 2018

Monika Ignácová, 26. apríla 2018 13:21

Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo sa už tradične odprezentuje na 39. ročníku medzinárodnej výstavy kvetov a záhradníctva FLÓRA Bratislava 2018 v dňoch 3. – 6. mája 2018 v Inchebe.

Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo sa už tradične odprezentuje na 39. ročníku medzinárodnej výstavy kvetov a záhradníctva FLÓRA Bratislava 2018 v dňoch 3. – 6. mája 2018 v Inchebe. Foto: Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku MalinovoBratislava 26. apríla (SkolskyServis.sk) - Pre verejnosť tím zamestnancov a študentov školy pripraví floristicko-sadovnícku expozíciu, vytvorenú nádherou a rôznorodosťou kvetín i drevín a zaujímavých detailov. Návštevníci sa môžu zastaviť aj v našom stánku, kde ponúkneme pestrý sortiment črepníkových kvetín, letničiek, byliniek, kaktusov a sukulentov, i informácie o možnostiach štúdia záhradníctva a odborné rady. Sprievodným podujatím výstavy je súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov FlóraCup. V tomto roku budú našu školu reprezentovať dve juniorky. Popasujú sa s témou Moderný kvetinový výklad, ktorého súčasťou má byť kytica, závesná dekorácia, zosadzovaná nádoba a dekorácia do výkladu. Všetky súťažné práce budú vystavené počas celého veľtrhu.

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR