Konečne sme sa dočkali

Maciková Eva, 5. júna 2018 13:02

Sevilla sa stala pre 15 študentiek SOŠ Gemerská Košice, odborov kozmetik, kozmetička a vizážistka a odevný dizajn na dva týždne ich druhým domovom.

Košice 5. júna (SkolskyServis.sk) - Každý z nás sa na stáž do španielskej Sevilly veľmi tešil. Aj napriek drobným starostiam a strachu z lietania sme boli po príchode veľmi nadšené. Ubytovanie sa všetkým ohromne páčilo. Deň po príchode sme spoznali naše pracoviská a mentorov. Od 09.04.2018 do 20.04.2018 sme chodili do práce a priúčali sa novým veciam. Naše pocity boli rôzne, no prevládali tie pozitívne. Naučili sme sa nové spôsoby a postupy v praxi v odbore kozmetik i odevný dizajn. Mentori a kolegovia k nám boli veľmi milí a vždy ochotní nám odovzdať svoje skúsenosti a vedomosti.

kráľovský palác Alcázar Foto: SOŠ Gemerská Košice


Vo voľnom čase sme navštívili rôzne kultúrne a historické pamiatky. Každú voľnú chvíľu sme využili naplno a nič z toho neľutujeme. Po prvom pracovnom týždni sme cez víkend navštívili Gibraltár. Videli sme celé mesto a taktiež sa niektorí z nás spriatelili s opicami, ktoré sú neskutočnou atrakciou najmä pre turistov.

Mali sme veľké šťastie, že sme našu zahraničnú stáž v Španielsku absolvovali presne v čase ich najväčšieho festivalu nazývaného La Feria, ktorý sme, samozrejme, navštívili. Aby sme zvládli aspoň základy tunajšieho jazyka, absolvovali sme 10 hodín kurzu španielčiny s veľmi milou lektorkou Mari. Zakončili sme ho malým testom, v ktorom sme všetky uspeli a obdržali certifikát zo španielčiny na úrovni A1.

španielske námestie Foto: SOŠ Gemerská Košice


Každá z nás si zo Sevilly priniesla veľa krásnych spomienok a zážitkov, na ktoré budeme s úsmevom spomínať aj po pár rokoch.


Maciková Eva, IV. A

Téma TASR