Je šťastím každý splnený sen

PaedDr.Helena Rusnáková, 2. novembra 2017 9:24

Vie o tom svoje aj mladý novozámocký amatérsky fotograf.

Nové Zámky 2. novembra (SkolskyServis.sk) - Každá obec, každé mesto, či región majú svoje čaro. Tu je pekná príroda, tam sú nádherné historické pamiatky, tu výborní ľudia a tam zaujímavé zvyky a tradície....Sú miesta, kde sa snúbia všetky vymenované javy. Pre väčšinu z nás však najkrajší kút je naše rodisko – miesto, kde sme sa narodili, vyrastali, kde nás viažu najkrajšie spomienky detstva a mladosti.
Foto: Ernest Šorokšári
Vekom sa menia ľudia i mestá a miesta a fotografia nám pomáha k tomu, aby sme si zachovali aktuálnu podobu človeka, či miest z toho – ktorého obdobia. Vie to aj novozámocký amatérsky fotograf Ernest Šorokšári, ktorému sa splnil fotografický sen – v tomto období vychádzajú z tlačiarne prvé výtlačky nástenného kalendára na rok 2018, ilustrovaného jeho fotografiami mesta Nové Zámky.

Z rozhovoru s nim sme sa dozvedeli, že svoj 1 fotoaparát ( malý digitálny Olympus ) si kúpil asi pred 10 rokmi. Spočiatku nim fotil domáce zvieratá,výlety do Tatier a prírodu. Fotografovanie sa stalo jeho koníčkom a preto si kúpil v nasledujúcich 2 – 3 rokoch výkonnejšie fotoaparáty.

"Nové Zámky som začal fotiť pred 2 a pol rokmi,keď som sa sem prisťahoval. Som totiž rodák z Nových Zámkov, ale isté obdobie svojho života som býval v obci Bánov .“ objasňuje Ernest Šorokšári.

„ Tento kalendár je vlastne výsledok môjho 10-ročného učenia v štýle „samouk“.“ dodáva.

Amatérskemu fotografovi sa splnil jeho veľký sen – vydať svoje fotografie, aby urobili radosť nielen jemu, ale širšej verejnosti.


Text: Helena Rusnáková
Foto: archív EŠ

PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR