Jazykový kvet 2017 – VIA HUMANA úspech v krajskom finále

Mgr. Jana Obuchová, 19. apríla 2017 14:29

Aj tento školský rok Súkromná stredná odborná škola VIA HUMANA Skalica obhájila minuloročné prvenstvo v celoslovenskej akreditovanej súťaži v cudzích jazykoch Jazykový kvet.

Jazykový kvet 2017 – VIA HUMANA úspech v krajskom finále Foto: VIA HUMANASkalica 19. apríla (SkolskyServis.sk) - Skupinka študentov (Jaroslav Beneš, Boris Kuba, Adam Selecký, Dominika Talábová, Veronika Krištínová a Jakub Pail), jazykovo aj herecky nadaných, nacvičila pod vedením prof. Mgr. Jany Obuchovej divadelnú hru v anglickom jazyku s osobitým názvom „The Importance of Being Milan“ („Je dôležité byť Milan“). Dej hry bol inšpirovaný známou divadelnou hrou Oscara Wilda „The Importance of Being Earnest“ a taktiež životom významného politika, astronóma a generála francúzskej armády Milana Rastislava Štefánika. Kombinácia faktov a fikcie s istou dávkou irónie vytvorila naozaj vydarenú komédiu s jedinečnými dejovými zápletkami. Keďže divadelná hra je dielom Mgr. Jany Obuchovej, víťazstvo a postup do celoslovenského finále získali študenti v kategórii anglický jazyk – dráma – vlastná tvorba. Skaličania z VIA HUMANA budú opäť ako jediní z Trnavského samosprávneho kraja súťažiť s náročnou konkurenciou gymnazistov zo Slovenska už 19. mája 2017. K veľkému úspechu srdečne gratulujeme a držíme palce v celoslovenskom finále!

Jazykový kvet 2017 – VIA HUMANA úspech v krajskom finále Foto: VIA HUMANA


Mgr. Jana Obuchová


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac