JA Firma Pomegranate drží krok s firmami na Job Expo 2018

JA Firma Pomegranate, 14. mája 2018 12:08

Možnosť vidieť to bola doslova posilňujúca, či motivujúca.

Nitra 14. mája (SkolskySeris.sk) - V dňoch 26. až 27. apríla členovia študentskej spoločnosti Pomegranate, pôsobili na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Uskutočnil sa tam už 8. ročník veľtrhu práce - Job Expo 2018 v spojení s 20. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2018.

JA Firma Pomegranate drží krok s firmami na Job Expo 2018 Foto: JA Firma Pomegranate


Oprášili sme si naše prezentačné schopnosti a nadobudli sme veľa nových zážitkov aj skúseností, ktoré v budúcej praxi nepochybne využijeme. Všetci návštevníci nášho stánku si takisto mali možnosť zakúpiť náš jedinečný produkt a opýtať sa na proces jeho výroby, benefity či jeho varianty. Skromne, ale hrdo môžeme vyhlásiť, že náš malý zázrak išiel “na dračku“. Taktiež sme mali možnosť nahliadnuť aj do sveta práce. Ako ? Súčasťou malých prednášok boli aj témy, ktoré sa týkali pracovných pohovorov a dobrých rád ako napr. čomu sa pri pracovnom pohovore vyhýbať a na čo práve naopak nesmieme zabudnúť.

Účasťou na tejto výstave sme mali možnosť reprezentovať našu firmu zaradenú do vzdelávacieho programu JA Slovensko, školu EGT a taktiež náš produkt Jellypometea pred hŕstkou nových ľudí .Môžeme sa pýšiť veľmi milými ohlasmi, za ktoré sme veľmi vďační."Job Expo v Nitre, mi dalo skúsenosti do života, ktoré by som doma alebo v škole nezažila. Jednak som musela pracovať v tíme, naučiť sa rozdeliť si prácu a samozrejme sa prispôsobiť kolektívu. Podstatné pre mňa bolo aj to, že som musela komunikovať s úplne neznámymi ľuďmi, a zistiť za krátku chvíľu ich profilové črty a naučiť sa používať slová , ktoré ich "donútia" si ten čaj kúpiť. Spoznala som veľa ostatných mladých tvorcov , ktorí sa snažili o to isté a vypočutím ich názorov a spôsobom akým to robili a prezentovali svoje školské firmy som sa naučila a zistila , že je viacero spôsobov a názorom akým sa dá "dostať na trh" a do povedomia. Každý z týchto ľudí mal ambície a vidieť to bolo pre mňa posilňujúce a motivujúce. Odchádzala som s dobrou a pozitívnou náladou , a som šťastná , že som sa mohla zúčastniť“ – Kristína Mogyoródiová (členka tímu) .

JA Firma Pomegranate (Evanjelické gymnázium Tisovec)

Pomegranate je školská JA Firma zaradená do vzdelávacieho programu JA Slovensko n.o. Vďaka tomu sa učíme základy podnikania nie len teoreticky, ale i v praxi. Naša firma bola založená dňa 17.9.2017 v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. Devätnásť usilovných členov pracuje v štyroch oddeleniach – financie, marketing, výroba a ľudské zdroje. Na čele našej firmy stojí prezidentka Júlia Molentová a jednotlivé oddelenia vedú viceprezidenti. Andrea Uličná- viceprezidentka pre financie, Anna Celanová – viceprezidentka pre marketing, Petra Laurenčíková – viceprezidentka pre ľudské zdroje a Dávid Filipiak- viceprezident pre výrobu. Ako reprezentujúci symbol našej firmy sme zvolili granátové jablko – symbol plodnosti. To zobrazuje nespočetné množstvo nápadov a inovácií s ktorými sa chystáme na konkurenčnom trhu preraziť. Od granátového jablka sa odvíja aj náš produkt- Jellypometea. Zdravý želé čaj plný netradičných príchutí, ktorý roztancuje vaše chuťové poháriky. Okrem toho sa môžeme pochváliť bohatou zbierkou kultúrnych udalostí, ktoré sme zorganizovali alebo máme v pláne. Cieľom JA firmy Pomegranate je kultúrne obohatiť život v Tisovci, kde pôsobíme a takisto uspokojiť predstavy a nároky , Vás, našich zákazníkov.

Téma TASR