INFOštvorec zabodoval v súťaži Môj nápad pre región

Mgr. Stanislav Malega, 20. mája 2014 14:00

Obchodnú akadémiu Prievidza reprezentovali dve práce žiakov 2.B.

Foto: OA Prievidza


Prievidza 20. mája (SkolskyServis.sk) - Firma S&T Varias s.r.o. Žilina 16. mája poskytla svoje krásne priestory na krajskú súťaž „Môj nápad pre región“ v rámci programov Junior Achievement, n.o. v projektovej časti Podnikanie v cestovnom ruchu. Súťažili žiaci z Námestova, Žiliny, Holíča, Martina, Považskej Bystrice, Prievidze.
Našu Obchodnú akadémiu Prievidza reprezentovali dve práce žiakov 2.B.
Marek Chalmovský s prácou „Horná Nitra z kresla" /3D projekcie v cestovnom ruchu/. Pokračoval v práci Dávida Trnika, bývalého študenta školy, dnes študenta VŠ v Brne. „V mojej práci som naviazal na prácu Dávida. Jej obsahom sú 3D projekcie objektov cestovného ruchu hornej Nitry spracované v programe SketchUP. Sú vložené do mapy. Mapu si môžete pozrieť mobilným telefónom alebo tabletom a naša projekcia sa vám začne „predvádzať“ v 3D projekcii. Porotu projekt zaujal, no nepostúpil som,“ povedal Marek Chalmovský.
Kristína Ištvániková súťažila s projektom "INFOštvorec" /QR kód v cestovnom ruchu/. „Môj projekt „INFOštvorec“ je čiastková časť projektu našej triedy pod názvom „ouRegion“, s ktorým sme boli na veľtrhu cestovného ruchu Vitajte v našom regióne, tiež v Žiline. Keďže tam sme neuspeli, o to viac ma teší môj úspech. V projekte som pripravila materiály pre obce s použitím QR kódu. Ja som ho aplikovala na erby obcí a tiež poukazujem na využitie QR kódu - INFOštvorca v cestovnom ruchu.
V Žiline súťažilo desať prác a Kristína získala bezkonkurenčne 1. miesto a postúpila na celoslovenskú súťaž.
V elitnej skupine 12 víťazných prác z krajských kôl /Banská Bystrica, Prešov, Trenčín, Žilina/ bude bojovať o prvenstvá v Banskej Bystrici v júni.
Stanislav Malega, konzultant projektov Obchodná akadémia Prievidza

Téma TASR