Informatický workshop 2017 na VIA HUMANA Skalica

Ing. Adam Šeliga, 21. decembra 2017 13:40

Študenti pripravili desať stanovíšť, v ktorých sa žiaci oboznámili so skladaním počítačov a použitím kompaktných Raspberry Pi počítačov.

Skalica 21. decembra (SkolskyServis.sk) - Dňa 14. decembra 2017 študenti odboru informatika a informačné systémy SSOŠ VIA HUMANA Skalica zorganizovali informatický workshop, ktorého cieľom bolo oboznámenie žiakov základných škôl so svetom informatiky a techniky v dnešnej dobe, ale aj to ako vyzerala technika v minulosti.

Informatický workshop 2017 na VIA HUMANA Skalica Foto: VIA HUMANAŠtudenti pripravili desať stanovíšť, v ktorých sa žiaci oboznámili so skladaním počítačov a použitím kompaktných Raspberry Pi počítačov. Rovnako si pre nich študenti pripravili hracie stanovištia, kde si mohli študenti vyskúšať aj v dnešnej dobe už klasické hry ako Minecraft a Counter-Strike, alebo najmodernejšie hry súčasnosti na výkonných stolných hracích počítačoch. Nechýbal ani konzolový kútik s hernými konzolami PlayStation, X-Box a Nintendo. Ďalej sa zo sveta konzol na jednom stanovišti objavili dnes už historické kúsky ATARI, takmer 35 ročné konzoly, ktorých hry žiakov prekvapili svojou náročnosťou.

Informatický workshop 2017 na VIA HUMANA Skalica Foto: VIA HUMANA


Študenti pri pripravovaní tejto akcie ukázali svoju profesionalitu pri organizovaní a zvládaní nečakaných situácií. Týmto im patrí obrovská vďaka zo strany pedagogického zboru a vedenia školy.

Na workshope prebiehala aj súťaž. Z pomedzi žiakov, ktorí sa zúčastnili boli vylosovaní traja a tým bola cena doručená dňa 19.12.2017. Výhercom srdečne blahoželáme. Tešíme sa na ďalší ročník Informatického workshopu na VIA HUMANA Skalica a na početnejšie publikum nadšencov informatiky i laikov, ktorí nás navštívia.

Informatický workshop 2017 na VIA HUMANA Skalica Foto: VIA HUMANA


Ing. Adam Šeliga

Téma TASR