Školský servis Gymnázium svätých košických mučeníkov

Čítam, čítaš, čítame Čítam, čítaš, čítame

Literárny festival Číta celá rodina ponúkol množstvo tradičných a netradičných čítaní, zábavných podujatí a zároveň privítal nejednu zaujímavú osobnosť literárnej scény.

Vzácne poklady Vzácne poklady

Študenti Gymnázia sv. Košických mučeníkov Radoslava Neubertová a Matej Rešetár získali čestné uznanie v celoštátnej literárnej súťaži Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko.

Človek v centre pozornosti Človek v centre pozornosti

Hľadá sa človek, jeden z piatich miliárd. Výška a vonkajší vzhľad nie sú podstatné. Bankové konto a značka auta bezvýznamné... Čaká naňho zaujímavá práca. Požiadavky sú neľudské... Hľadá sa človek...

Ďakujem ti, mama! Ďakujem ti, mama!

Deň matiek, ktorý si pripomíname druhú májovú nedeľu, má svoj pôvod v starovekom Grécku. Už vtedy sa matky tešili veľkej úcte. Boli vnímané ako darkyne nového života, ale i ako vychovávateľky detí.

Na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa tancovalo až do rána Na plese Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa tancovalo až do rána

Gymnázium sv. Košických mučeníkov organizovalo 2. ročník reprezentačného plesu v hoteli Centrum v Košiciach. A bolo tam všetko, čo k dobrému plesu patrí – hudba, tanec, dobré jedlo, skvelá zábava...

„Spoveď“ Adely Banášovej na GKM „Spoveď“ Adely Banášovej na GKM

So známymi osobnosťami sa síce nestretávame každý deň, ale 4. november 2016 bol pre nás výnimkou. Na pôde nášho Gymnázia sv. Košických mučeníkov sme privítali vzácneho hosťa – Adelu Banášovú.

Svetový deň poézie na Gymnáziu sv. Košických mučeníkov Svetový deň poézie na Gymnáziu sv. Košických mučeníkov

Dnes je Deň poézie, básnik preto kávu pije, aby podal výkon dobrý, Svetového dňa poézie hodný.

Posledný Zločin a trest Posledný Zločin a trest

Derniéra dramatizácie slávneho románu ruského spisovateľa F. M. Dostojevského Zločin a trest zdvihla zo sedadiel na zaslúžený standing ovation aj študentov Gymnázia sv. Košických mučeníkov.

Veni, vidi, vici Veni, vidi, vici

V piatok 27. novembra 2015 sa v sninskom kaštieli uskutočnil slávnostný galavečer spojený s vyhlásením výsledkov 14. ročníka medzinárodnej autorskej literárnej súťaže Gerbócova literárna Snina 2015.

ŠT(o)ÚR 200 ŠT(o)ÚR 200

Ľudovít Štúr patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenského národného života v období národného obrodenia.

Jesenné metamorfózy Jesenné metamorfózy

Jeseň je múdra. Odkrýva odchádzajúcu krásu. Dokazuje, že každá rastlina sa musí skryť a počkať, aby mohla s príchodom jari opäť zakvitnúť.

Študenti Gymnázia sv. Košických mučeníkov získali prestížne ocenenie Študenti Gymnázia sv. Košických mučeníkov získali prestížne ocenenie

Študenti gymnázia sv. Košických mučeníkov si v piatok 14. septembra 2018 za svoju vytrvalosť a chuť pracovať na sebe prevzali Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu.

Najmladší, najmenší, vyvolený... Najmladší, najmenší, vyvolený...

"Ryšavý mladík s krásnymi očami a peknou postavou,udatný bojovník, mocný kráľ. Chladnokrvný vrah, kajúcnik a autor prekrásnych žalmov a modlitieb. Jedna z najrozporuplnejších postáv Biblie." (P.Danko)

Paľo Danko ako výhra v celoslovenskej súťaži Paľo Danko ako výhra v celoslovenskej súťaži

Vyhrať Paľa Danka a jeho chemickú show nie je bežné, ale študentom Gymnázia sv. Košických mučeníkov sa to predsa podarilo v celoslovenskej výtvarnej súťaži Televízie LUX s názvom Stretnutie s Máriou.

Quo vadis nesklamal Quo vadis nesklamal

Časopis Gymnázia sv. Košických mučeníkov Quo vadis je najlepší časopis v Košiciach a tretí najlepší na Slovensku.

Netradične tradičná Netradične tradičná

Maturitný ročník = stres, zhon, veľa učenia. Hoci to štvrtáci nemajú ľahké, existuje minimálne jeden dôvod, pre ktorý sa im oplatí žiť. Svetlým bodom, ktorý prežiari chladné školské dni, je stužková.

Buď „zelený“, buď „cool“ Buď „zelený“, buď „cool“

Keby mala príroda oči – plakala by. Keby mala ruky – rozmliaždila by nás. Keby mala nohy – rozdupala by nás na prach.

Deň otvorených dverí na Gymnáziu sv. Košických mučeníkov Deň otvorených dverí na Gymnáziu sv. Košických mučeníkov

Škola svoje brány otvorí nielen tým, ktorí majú záujem o štúdium, ale aj ich rodičom, výchovným poradcom, metodikom, učiteľom.

Krása umeleckého slova Krása umeleckého slova

Na počiatku bolo slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Boh.Tento dar dostal človek, aby ním vedel vyjadriť lásku i nenávisť, radosť i žiaľ. Slovo, ktoré poteší, zarmúti, ale i slovo, ktoré pohladí.

Krst zbierky básní Anny Lažovej Krst zbierky básní Anny Lažovej

"Poézia je poznanie plus ilúzia. Preto sa poézia tak podobá životu." Miroslav Válek

Téma TASR