Nový zriaďovateľ gymnázia DSA sa bude orientovať na jazyky a techniku

TASR, 6. septembra 2017 10:54

Novým zriaďovateľom gymnázia v Sabinove na Komenského ulici sa od septembra stala slovenská vzdelávacia spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA).

Foto: Slavomír MaličkaySabinov 6. septembra (TASR) – Novým zriaďovateľom gymnázia v Sabinove na Komenského ulici sa od septembra stala nemecká vzdelávacia spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien (DSA). Zriaďovateľské kompetencie na škole na ňu prešli z Prešovského samosprávneho kraja. Budova školy aj so zariadením zostali v majetku kraja, DSA si ich prenajala na 15 rokov. Štúdium ostáva aj po zmene zriaďovateľa bezplatné.

Predseda predstavenstva spoločnosti DSA Marek Nikel zdôraznil, že popri zachovaní doterajšieho rozsahu výučby anglického jazyka podporia rozšírenie štúdia nemčiny. Sabinovské gymnázium bude môcť pritom počítať so spoluprácou s partnerskými školami DSA v Nemecku. Postupne bude zavádzať najmodernejšie metódy jazykovej prípravy tzv. e-learning, založený na konverzácii so študentmi partnerských nemeckých škôl formou videokonferencií.

"Našim študentom ponúkneme aj bezplatný jazykový pobyt v Nemecku. Máme záujem výraznejšie podporovať výučbu technicky orientovaných študijných predmetov. Plánujeme organizovať odborné konferencie, na ktorých vystúpia predstavitelia najvýznamnejších zahraničných firiem na Slovensku ako aj poprední akademici z vysokých škôl. Od tretieho ročníka rozbehneme pre našich študentov program prípravy na budúce povolanie, či už sa rozhodnú pokračovať na vysokej škole alebo budú vidieť svoju budúcnosť ako kvalifikovaní odborníci vo firme," uviedol Nikel.

DSA – dcérska spoločnosť nemeckého vzdelávacieho koncernu EBG -Europäische Bildungswerk für Beruf und Gesellschaft - je najväčším zriaďovateľom súkromných materských, základných a stredných škôl na Slovensku. Do jej portfólia patrí deväť škôl na Slovensku. Od 1. septembra pribudla popri Gymnáziu Antona Prídavka v Sabinove aj Základná škola s materskou školou na Kubínyiho námestí v Lučenci a Stredná odborná škola polytechnická na Novozámockej ulici v Nitre, ktorá bude svojich študentov pripravovať ako kvalifikovaných odborníkov pre výrobné firmy v regióne, vrátane automobilky Jaguar Land Rover.

TASR o tom informoval riaditeľ pre komunikáciu DSA Slavomír Maličkay.
Téma TASR