Gymnazisti z Komárna predstavia už siedmy muzikál

TASR, 12. mája 2017 8:18

Dej sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia a vychádza zo skutočných príbehov starých rodičov členov dramatického krúžku.Komárno 12. mája (TASR) - Už siedmy muzikál s názvom Čaj o piatej (Dievča z obrazu) pripravuje dramatický krúžok Gymnázia Ľ. J. Šuleka pri Miestnom odbore Matice slovenskej (MO MS) v Komárne, známy pod skratkou Dramaťáci. Ako TASR informoval autor scenára a režisér Jozef Černek, dej sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia a vychádza zo skutočných príbehov starých rodičov členov dramatického krúžku. Slávnostná premiéra bude 12. mája o 18.30 h v divadelnom priestore MO MS v Komárne a prvých sedem predstavení už vypredali.

Podľa Černeka šesťdesiate roky zanechali mimoriadne pôsobivú stopu, ktorá výrazným spôsobom funguje dodnes. "Tak po hudobnej a tanečnej stránke, ako aj tým, čo sa odohralo v roku 1968. Myslím tým vpád sovietskych vojsk do našej krajiny. A presne to som chcel najmä mladým ľuďom ukázať,” vysvetlil Černek.

Myšlienka zapojiť starých rodičov vznikla úplne spontánne. "Poslal som deti, aby zistili, ako sa dali dokopy ich starí rodičia. Pôvodne som len chcel, aby trošku pochopili inakosť tej doby. Doby bez mobilov, internetu a doby, keď sa človek musel pri komunikácii pozerať tomu druhému do očí. Deti zrazu prišli s úžasnými príbehmi a s neuveriteľnou iskrou v oku. Presne tento pocit som snažil preniesť do tohto dielka," vysvetlil režisér.

Muzikál sa odohráva v priestoroch kaviarne, ktoré vytvoril scénograf Richard Slezák na skutočne existujúcom podujatí Čaj o piatej. "Dramaťáci nám vyrozprávajú päť prepojených príbehov vznikajúcej lásky. Dielko obohacuje jemný humor i milá nadsázka, 12 pôvodných skladieb a autentických choreografií. V tomto období aj na naše územie prenikali hudobné a tanečné štýly ako rock and roll, boogie woogie a samozrejme twist. Týchto žánrov sa držali hudobný producent diela Peter Emmer, ale aj dvorná choreografka Dramaťáku Bronislava Bočáneková,” dodal Černek.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac