GT12 spoločne vytvára niečo nové

Alžbeta Bujdošová, 6. marca 2017 12:59

Na Gymnáziu Trebišovská 12 ste 28. februára nenašli len študentov...

študentská rada spojila s JA firmou A.S.A.P. pri realizovaní nápadu, ako obohatiť život študenta. Usporiadali spolu karneval. Foto: Alžbeta BujdošováKošice 6. marca (SkolskyServis.sk) - GT12 funguje ako malý dom. Študenti sú jeho základami, učitelia klincami, ktoré ich pridržiavajú, pán riaditeľ strechou chrániacou pred nepriaznivými podmienkami, študentská rada školy oknami umožňujúcimi rozhľad, červený kríž záchrannou lekárničkou visiacou na stene pri vchode, finančná gramotnosť, akademická debata, to tvorí každému známy zvyšok. A JA firma? Jednoduché, mramorové dvere. Ani bez jedného z nich by dom nestál. To je naše gymnázium, malá budova, kde si navzájom pomáhame. Prečo to spomínam? Prečo opisujem dom a veci v ňom? 28.2.2017 sa študentská rada spojila s JA firmou A.S.A.P. pri realizovaní nápadu, ako obohatiť život študenta. Usporiadali spolu karneval.

28. február, posledný deň mesiaca, deň plný masiek, hudby a osláv

Karneval mal v minulosti rôzne podoby. Jeho začiatky siahajú až do 17.storočia, kedy vzniká v osadách domorodých indiánov ako jedna z mála možností a príležitostí na oslavu. Vedeli ste však, že koncom 19.storočia sa ujíma tradícia súperenia medzi niekoľkými konkurenčnými skupinami? Kto by povedal, že tento zvyk, kedy sa prezliekame za osoby, ktoré obdivujeme alebo za tie, za ktoré sa chceme skryť, bol kedysi priestorom na súboj?

JA firma A.S.A.P. a jej podiel na tomto dni pomohol celkovej atmosfére. Keď boli žiaci smädní, čakal ich v stánku pohár punčom pripravovaným špeciálne študentkou firmy, ktorá ho preslávila už na palacinkovom dni.
Bez študentskej rady školy by sa však vôbec neuskutočnil. Je táto akcia prekvapením, o ktorej vravel Kristián Tomčo, predseda študentskej rady GT12 keď sme s ním robili rozhovor o ich úplne prvom študentskom plese? Alebo nás ešte iba čaká?

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac