Galéria umenia E.Zmetáka v Nových Zámkoch pripravuje zaujímavú výstavu

TASR, 16. októbra 2017 8:03

LUCIA DOVIČÁKOVÁ - BYŤ ŽENOU JE...

Nové Zámky 16. októbra (SkolskyServis.sk) -

„ Kurátor: Ľudmila Kasaj Poláčková
Miesto konania: Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch, Björnsonova 1, Nové Zámky
Vernisáž: 19. 10. o 17,00 hod.
Trvanie výstavy: od 20. 10. - do 25. 11. 2017

Prvá samostatná výstava Lucie Dovičákovej v Galérii umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch predstavuje verejnosti mladú autorku, ženu, ktorá svojou úprimnosťou odkrýva ženské taje mysle. Autorka vo svojich diel(k)ach ženskou optikou vizuálne zachytáva prozaické momenty z našich životov. Často v duchu – len som si odskočila od sporáka, kojenia a pod. V jej ironizujúcich prácach je jasne cítiť rozkol medzi ženskými snami a skutočnosťami. Pochybnosti, nevyjasnené otázky i ženskú frustráciu zo spoločenského očakávania od úloh, v ktorých sa od narodenia nachádzame... veď predsa Byť ženou je...(!?!!) Jedna moderátorka o tom píše, že úžasné... odpovede o tom, aké to je, naozaj možno nájdete práve v dielach tejto maliarky. K výstave bude vydaný aj sprievodný plnofarebný katalóg.

Lucia Dovičáková (1981) študovala na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach, v Ateliéri súčasného obrazu. V Košiciach doteraz žije a tvorí. V roku 2006 sa stala finalistkou Ceny Oskára Čepana, v roku 2011 sa stala laureátkou ceny Tatra Banky. Jej tvorba je veľmi sviežim príspevkom do súčasného domáceho diskurzu „ženského maliarstva“.

Za zapožičanie diel na výstavu ďakujeme: Courtesy Lucii Dovičákovej & Krokus Galérii, Ingrid a Svenovi Šovčíkovým a autorke.
Foto:


Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.“ uvádza sa v tlačovej správe


Téma TASR