Malinovskí floristi bodovali na prestížnej súťaži v Maďarsku

Monika Ignácová, 9. apríla 2018 10:21

Študenti SOŠ záhradníckej Gustáva Čejku Malinovo sa stali absolútnymi víťazmi na prestížnej floristickej súťaži Savaria Floriadae v Szombathely.
Malinovo 9. apríla (SkolskyServis.sk) - Dňa 6. apríla 2018 sa uskutočnila súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetín Savaria Floriadae v maďarskom Szombathely, na ktorej sa zúčastnili aj 3 študentky našej školy – Pavlína Martišková, Monika Fabianová a Svetlana Borbélyová. Odborne ich na súťaž pripravila učiteľka odborných predmetov MA Beáta Nagyová. Popasovali sa s troma zadanými témami – Svadobná kytica, Kvetinová prízdoba šiat a Jarný kvetinový dážď (výzdoba dáždnika). Vo všetkých témach zvíťazila Svetlana Borbélyová a stala sa tak absolútnou víťazkou súťaže. Monika Fabianová sa umiestnila na 3. mieste v téme Kvetinová prízdoba šiat. Škola si odniesla putovný pohár za najlepšie umiestnenú školu spomedzi siedmich zúčastnených škôl.Ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme.

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR