Leitmotívom Festivalu záhrad sa stal je zodpovedný prístup k prírode

Monika Ignácová, 13. apríla 2018 11:27, aktualizované 12. apríla 11:27

Úžasné podujatie späté s prírodou môže oživiť aj ľuďmi obľúbené a často navštevované obchodné centrá. Partnerom OC Bory Mall v Bratislave je aj SOŠ záhradnícka Malinovo v dňoch 14. - 15. apríla 2018.

SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo Foto: SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku MalinovoBratislava 13. apríla (SkolskyServis.sk) - Pestovateľom, záhradkárom i majiteľom rodinných domov poskytneme užitočné rady pri pestovaní okrasných a úžitkových rastlín, na predaj sme pripravili jarné aranžmány z cibuľovín, letničky a liečivé rastliny.

Mladým návštevníkom ponúkneme informácie o štúdiu záhradníctva v našej škole so zameraním na sadovnícku a krajinársku tvorbu (záhradnú architektúru) a floristiku.

V sprievodnom programe ponúkneme nasledovné:

14.04.2018 o 13.20 h dielnička pre deti - vysadia si vlastný kaktus a vezmú si ho domov,
15.04.2018 o 13.10 h ukážka výsadby závesných balkónových črepníkov,
15.04.2018 o 16.10 h ukážka ošetrovania trávnikov a informácie o celoročnej starostlivosti o ne.

SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo Foto: SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo


SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo Foto: SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo


SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo Foto: SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo

Monika Ignácová (Stredná odborná škola záhradnícka G. Čejku Malinovo)

Som riaditeľka najstaršej záhradníckej školy na Slovensku (1923), v ktorej vzdelávame a pripravujeme na povolanie a život dnes tak žiadaných záhradníkov. Záhradník - sadovník je povolanie s perspektívou a s istými pracovnými miestami, pretože zeleň v našom súkromnom i pracovnom svete sa stáva prirodzenou súčasťou a stále rastie. Záhradníci a ochranári prírody sa starajú o to, aby naše životné prostredie opäť našlo svoju rovnováhu. Záhradník – florista je perspektívne povolanie, kvety sú v každej dobe prirodzenou súčasťou nášho života – korunujú oslavy, úspechy, výročia, sviatky, ale i úmrtia.

Téma TASR