Fašiangový Deň otvorených dverí

Mgr. Judita Slatinová, 10. marca 2017 13:45

Záver fašiangov sa na Strednej odbornej škole, Štúrova 74, Šaľa niesol v duchu regionálnych fašiangových tradícií a jedál.

Šaľa 10. marca (SkolskyServis.sk) - Pod vedením majstra odborného výcviku Dušana Petrovského a učiteľa odborných predmetov Juraja Krkošeka sa žiaci 1. ročníka učebného odboru 6445 H kuchár mali možnosť aktívne podieľať na výrobe pochúťok, ako boli napr. tlačenka či klobásy.

Fašiangový Deň otvorených dverí na Strednej odbornej škole, Štúrova 74, Šaľa Foto: Mgr. Judita SlatinováNa leňošenie nebol čas, práce bolo neúrekom. Vďaka tejto vydarenej akcii, ktorej výsledkom boli parádne chuťovky, ktoré ulahodili očiam i náročným žalúdkom, mali žiaci možnosť oboznámiť sa s technologickými postupmi prípravy už spomínaných tlačeniek, klobás, ale aj jaterníc, pečeného mäska a bôčikovej rolády. Tento pracovný deň bol zároveň prípravou na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutočnil v nasledujúci deň. Niesol sa v duchu regionálnych gastronomických tradícií.

Žiaci učebného odboru 6445 H kuchár sa prezentovali už spomínanými tradičnými fašiangovými pochúťkami, ako napr. čerstvo napečenými lekvárovými šiškami a fánkami, oškvarkovou nátierkou a zabíjačkovými špecialitami, ktoré boli navyše aj krásne naaranžované. Žiaci učebného odboru 6444 H čašník/servírka obsluhovali hostí, občerstvovali ich nápojmi a prezentovali tematicky prestretú tabuľu.

Návštevníkov čakal bohatý program aj vďaka majstrom odborného výcviku a neúnavným žiakom za študijný odbor 4210 M 17 agropodnikanie-chov koní a jazdectvo a učebný odbor 4580 H 02 chovateľ-chov koní a jazdectvo nielen vo forme obhliadky stajní, inštruktážnej miestnosti a areálu školy, ale aj vďaka skokovým, voltížnym ukážkam a poníkom zapriahnutým v sulkách.Z príležitosti fašiangov, ktorých neodmysliteľnou súčasťou sú maškarné plesy, mali naši hostia možnosť stretnúť na prebiehajúcom vyučovaní kráľa s kráľovnou, morskú pannu, indiánku, cowboya aj príšerky v pyžamách, o ktorých účesy sa postarali kreatívne žiačky učebného odboru 6456 H kaderník.

Za prípravu tohto skvelého dňa ďakujeme vedeniu školy, pedagógom i všetkým našim šikovným žiakom.
Ďakujeme aj všetkým záujemcom o štúdium a rodičom, ktorí nás navštívili.

Za návštevu ďakujeme aj vedúcej Spoločného školského úradu Erike Velasquezovej, riaditeľke ZŠ Ľ. Štúra Lýdii Murárikovej a žiakom školy, ktorí nás navštívili ako aj riaditeľke ZŠ s MŠ Bernolákova Janke Tóthovej a žiakom 9.A triedy.

Mgr. Judita Slatinová, SOŠ Šaľa

Téma TASR