Exkurzia v Kúpeľoch Bojnice

Kristína Majtenyi, 31. marca 2017 9:04

Žiaci Obchodnej akadémie Prievidza navštívili v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu Kúpele Bojnice.

Exkurzia v Kúpeľoch Bojnice Foto: OA Prievidza


Prievidza 31. marca (SkolskyServis.sk) - Dňa 28. marca 2017 sme sa v rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu zúčastnili exkurzie v Kúpeľoch Bojnice. Celá exkurzia trvala približne 2 hodiny a sprevádzali nás pracovníčky kúpeľov.

Prvou časťou návštevy bola prehliadka ubytovacích priestorov. Prezreli sme si izby a apartmány v Liečebnom dome Mier a Lysec. Lysec bol postavený v roku 2008 a je najnovším liečebným ubytovacím zariadením na Slovensku.

V bojnických kúpeľoch sa liečia hlavne choroby pohybového ústrojenstva, reumatické problémy či ženské problémy Ukázali nám balneoterapiu, reflexnú liečbu, teploliečbu, elektroliečbu, svetloliečba a pod. Dovolili nám dokonca niektoré procedúry - vodoliečbu či kyslíkovú terapiu - aj vyskúšať si...

Naše posledné kroky smerovali do wellness. Ten má dve časti – vodný a saunový svet. Vodný má bazény rôznej teploty a zloženia vody. Svet sáun má soľnú, bylinkovú, fínsku a infrasaunu.

Exkurzia bola veľmi zaujímavá a myslím si, že sme si to veľmi užili. Teraz už len pripraviť prezentáciu o kúpeľoch, s ktorou sa zúčastníme súťaže v našej škole a potom o rok „vytiahnuť“ maturitnú otázku Kúpeľníctvo na Slovensku.
Kristína Majtenyi, 3.A
Obchodná akadémia Prievidza

Téma TASR