EGT rozkvitlo duchom jari vďaka veľkonočnému zajkovi - Pomegranate

JA Firma Pomegranate, 16. apríla 2018 10:09, aktualizované 15. apríla 10:09

GT rozkvitlo duchom jari vďaka veľkonočnému zajkovi - Pomegranate Foto: JA Firma Pomegranate


Tisovec 16. apríla (SkolskyServis.sk) - Chodby a triedy Evanjelického gymnázia v Tisovci vo štvrtok 5. apríla popoludní rozkvitli duchom jari vďaka veľkonočnému zajkovi – študentskej spoločnosti Pomegranate (zapojenej do vzdelávacieho programu JA Slovensko ), ktorý v škole skryl veľkonočné čokoládové vajíčka.

Keďže čokoláda je naozaj dobré lákadlo, zišlo sa až 22 žiakov, ktorí rozdelení do štyroch tímov, sa rozutekali po škole hľadať 20 indícií smerujúcich k čokoládovému pokladu. Hoci aj taká zdanlivo nenáročná honba môže dať človeku zabrať, naše dievčatá sa rozhodli sprevádzať tímy a rovnako im hľadanie spríjemniť.

Po náročných výstupoch po schodoch a túlaní sa po zákutiach tried, vyhral Dream Team v zložení žiačok z 2. A – Terezy Frandelovej, Zuzana Genigovej, Diany Marčákovej, Viktórie Zatrochovej a Marianny Výbornej s časom 19:40.

V tesnom závese skončili Veselé korbáčiky, tretí boli Martákovia a zemiakovú medailu si vyslúžil tím Osterhase. Aj napriek tomu, že balíček čokoládových vajíčok si odniesol len Dream Team, oči pre plač nezostali nikomu, pretože ani jeden zúčastnený neodišiel bez vajíčka útechy.

JA Firma Pomegranate (Evanjelické gymnázium Tisovec)

Pomegranate je školská JA Firma zaradená do vzdelávacieho programu JA Slovensko n.o. Vďaka tomu sa učíme základy podnikania nie len teoreticky, ale i v praxi. Naša firma bola založená dňa 17.9.2017 v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci. Devätnásť usilovných členov pracuje v štyroch oddeleniach – financie, marketing, výroba a ľudské zdroje. Na čele našej firmy stojí prezidentka Júlia Molentová a jednotlivé oddelenia vedú viceprezidenti. Andrea Uličná- viceprezidentka pre financie, Anna Celanová – viceprezidentka pre marketing, Petra Laurenčíková – viceprezidentka pre ľudské zdroje a Dávid Filipiak- viceprezident pre výrobu. Ako reprezentujúci symbol našej firmy sme zvolili granátové jablko – symbol plodnosti. To zobrazuje nespočetné množstvo nápadov a inovácií s ktorými sa chystáme na konkurenčnom trhu preraziť. Od granátového jablka sa odvíja aj náš produkt- Jellypometea. Zdravý želé čaj plný netradičných príchutí, ktorý roztancuje vaše chuťové poháriky. Okrem toho sa môžeme pochváliť bohatou zbierkou kultúrnych udalostí, ktoré sme zorganizovali alebo máme v pláne. Cieľom JA firmy Pomegranate je kultúrne obohatiť život v Tisovci, kde pôsobíme a takisto uspokojiť predstavy a nároky , Vás, našich zákazníkov.

Téma TASR