Dvere školy doširoka otvorené

Eva Malíšková, 18. decembra 2018 7:55

Moderné školy komunikujú atraktívne. Počet žiakov nemusí byť meradlom úspešnej školy, znamená ale komfort pri zabezpečení jej chodu. Dnes oslovia inovatívne postupy vo vzdelávaní aj formovaní žiakov.

GSFA Levoča Foto: GSFA Levoča


Levoča 18. decembra (SkolskyServis.sk) -

Ako dnes prezentovať školu atraktívnym jazykom?

Ukážkové workshopy, prezentácie, tance i spevy boli pripravené aj pre záujemcov o štúdium na levočskom cirkevnom gymnáziu. Každoročný deň otvorených dverí umožní piatakom, deviatakom a ich rodičom pozrieť si filozofiu školy, ponúkanú formu a úroveň jej vzdelania, priestory aj atmosféru, no nie popisným, prednáškovým spôsobom. V tomto prípade na správnej esencii vzdelávacej ustanovizne pracovali mnohí – žiaci i učitelia. Všetci dúfajú, že sa im ju podarilo spoločne vytvoriť.

Čo hostí zaujalo najviac?

Raz to boli chemické pokusy vystavené na okne v chemickom laboratóriu, inokedy pohyblivé roboty. Žiaci sa nebojácne hlásili na dejepisnom teste a raz záujem uhasil obyčajný pohľad z okna telocvikárskeho kabinetu na zasnežené futbalové ihrisko alebo do otvoreného výťahu. Najmladší piataci síce veľa na hodine s pani lektorkou nerozumeli, ale aj jednoduché Merry Christmas pri rozlúčke malo punc zahraničného dobrodružstva. Starší deviataci si z bohatšej slovnej zásoby prevetrali pravopis, keď si podávali imaginárnu časovanú bombu v písmenkovej hre.

GSFA Levoča Foto: GSFA Levoča


Keď platí win –win princíp

Kto získal? Na prvý pohľad odchádzali návštevníci Gymnázia sv. Františka Assiského v Levoči bohatší o informácie a dojmy zo strednej školy zameranej na akademickú prípravu žiakov na vysokoškolské štúdium.
Na druhej strane profitovali domáci: spoločne si môžu poďakovať za výbornú spoluprácu a nasadenie. Tešia sa z vlastného pocitu družnosti a spolupatričnosti, keď dokázali prezentovať svoje gymnázium zaujímavo a pravdivo zároveň.

Téma TASR