Deti spoznali priadku, ktorá zachránila kráľovstvo

PaedDr.Helena Rusnáková, 30. augusta 2017 9:39

Mnoho detí i dospelých pozná nezávislé bábkové divadlo – Divadlo pod balkónom z Banskej Bystrice, ktorého predstavenia sú určené hlavne pre detského diváka, ale aj dospelých

Novozámocké deti spoznali priadku, ktorá zachránila kráľovstvo Foto: Helena RusnákováNové Zámky 30. augusta (SkolskyServis.sk) - Principálom, riaditeľom, hercom, režisérom, scenáristom, textárom, osvetľovačom a technikom je Ján Harry Haruštiak, dlhoročný bývalý člen súboru a inšpicient  BDNR, ktorého dňa 27.augusta 2017 mali možnosť spoznať aj novozámocké deti, ich rodičia a starí rodičia, ktorí ich doviedli na predstavenie rozprávky Priadka a kráľ do Domu kultúry.

Spolu s Jánom Harry Haruštiakom (kráľ) hrala Mária Olejníková (priadka),ktorá svojou múdrosťou zachránila kráľovstvo. Keďže predstavenie malo interaktívnu formu, mohli sa do deja zapojiť aj deti - buďto priamym vystúpením na javisku, alebo komunikáciou s hercami z hľadiska.

Reakcia detí na jednotlivé úlohy, ktoré im boli zadané svedčila o tom, že mnohé deti vedia rozoznať dobro od zla a vedia riešiť im zadané úlohy.

Už dnes sa tešia na nasledujúce predstavenie, ktoré bude 10.septembra - na príbeh priateľstva O lúke, motýľovi  a kvetinovej víle.

PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR