Deň Európy na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline

PaedDr. Peter Majer, 17. mája 2017 14:08

Deň Európy (9. máj) je príležitosťou pre zdieľanie európskej identity a oslavou mieru a jednoty v Európe.

Deň Európy na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline Foto: Súkromná SUŠ v Žiline


Žilina 17. mája (SkolskyServis.sk) - Tento deň si pripomíname výročie prejavu francúzskeho ministra zahraničných vecí Roberta Schumana z roku 1950, v ktorom navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi. Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou bude riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. Návrh Roberta Schumana sa považuje za začiatok budovania Európskej únie.
Deň Európy na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline Foto: Súkromná SUŠ v Žiline

Dňa 11. mája 2017 sa žiaci 1. ročníka Súkromnej strednej umeleckej školy v Žiline zúčastnili netradičného vyučovania anglického jazyka a dejepisu. Cieľom blokového vyučovania bolo získať nové poznatky o vzniku Európskej únie a rozvíjať myšlienku multikulturalizmu a uplatňovania demokratických práv v členských krajinách.

Počas vyučovacej hodiny anglického jazyka si pripomenuli odkaz Roberta Schumana a diskutovali o politických, spoločenských a hospodárskych rozdieloch v členských štátoch Európskej únie prostredníctvom multimediálnych prezentácií. Vyučovanie dejepisu pokračovalo videofilmom, vedomostným kvízom a diskusiou o vzniku Európskej únie.

Deň Európy na Súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline Foto: Súkromná SUŠ v Žiline


PaedDr. Peter Majer

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac