Cvičná firma RECYCLE, s.r.o. uspela na Burze príležitostí v Košiciach

Ivana Šaffová, 8. marca 2017 14:25

Burza príležitostí bola veľmi dobrá a výnimočná skúsenosť. Okrem nových vedomostí, poznatkov a skúseností nám priniesla aj víťazstvo.

Cvičná firma RECYCLE, s.r.o. uspela na Burze príležitostí v Košiciach Foto: Ivana ŠtaffováKošice 8. marca (SkolskyServis.sk) - Študentky Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach, odboru manažment a služby cestovného ruchu – Ivana Šaffová, Nikoleta Novotňáková, Anna Besterciová, Natália Némethová, pod vedením pedagógov - Ing. Anny Kostrejovej, Ing. Márie Dudovej, sa zúčastnili na Burze príležitostí v Košiciach. Konala sa v košickej Kuntshalle a jej organizátorom bol Štátny inštitút odborného vzdelávania. Podujatie bolo zorganizované v rámci projektu Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce, ktorý je financovaný prostredníctvom Švajčiarskeho finančného mechanizmu.

Na podujatí sa prezentovalo 39 odborných škôl z východného Slovenska a traja zamestnávatelia, ktorí majú skúsenosti s duálnym vzdelávaním. SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach patrila k školám, ktoré prišli prezentovať nielen cvičnú firmu, ale aj odbory, ktoré škola ponúka budúcim stredoškolákom.
Súčasťou Burzy príležitostí bola okrem tlačovej konferencie a zaujímavých workshopov aj súťaž pre zúčastnené stredné školy a cvičné firmy.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách:

1. INOVÁCIA – táto kategória bola určená špeciálne pre cvičné firmy. Odborná komisia zložená zo zástupcov ŠIOV hodnotila komplexnú prezentáciu cvičnej firmy – vizuál, slogan, logo, katalóg a vystupovanie zástupcov.
2. kategória: ATRAKTIVITA – určená pre všetkých vystavovateľov. Hodnotiteľmi v tejto kategórií boli návštevníci, ktorý prostredníctvom hlasovacích lístkov hlasovali za svoj najatraktívnejší stánok. Na Burze príležitostí sa zúčastnili s cvičnou firmou RECYCLE, s.r.o.

Návštevníkom prostredníctvom ich výrobkov - ručne vyrobené stojany na perá, košíky, vence z papiera, maľovanie na sklenené fľaše, nádoby, šperky z drôtu, priniesli nové nápady, ako sa dá využiť odpadový materiál - sklo, drôt, alebo papier. Všetkých hlavne zaujali zelené pralinky z Matcha čaju, ktoré v rámci cvičnej firmy ponúkali ako „niečo malé navyše“.

Nádherne vyzdobený stánok, zaujímavé ručne vyrobené produkty a pralinky zaujali komisiu natoľko, že získali 1.miesto v kategórii INOVÁCIA.

Ďakujeme vedeniu školy za možnosť zúčastniť sa tejto veľkolepej akcie. Veľké poďakovanie si zaslúžia aj p. učiteľky, ktoré nás pripravovali a dotiahli všetky detaily cvičnej firmy do úspešného finále.

Ďakujeme aj dievčatám z III.E, ktoré nás naučili, že krásne veci dokážeme vytvoriť aj z obyčajného papiera, skla či drôtu...


Téma TASR