Človeka nepoznáš iba po reči

Mária Škultétyová, 2. júla 2017 6:46

Poznáš ho ešte podľa toho, že ti zavolá akurát vtedy, keď žiaci dostávajú vysvedčenie. Lebo ten človek vie, čo ti to pripomenie, vie, že takéto chvíle si zažíval viac ako polovicu svojho života.

Na snímke učiteľka Beáta Evansová odovzdáva vysvedčenie žiakovi 3. ročníka málotriednej Základnej školy Vyšné Hágy vo Vysokých Tatrách na konci školského roka 2015/2016 vo štvrtok 30. júna 2016. Foto: TASR/Oliver OndrášBánovce nad Bebravou 2. júla (SkolskyServis.sk) - Na prázdniny som sa vždy tešila a potom som sa zas tešila na školu. Vždy je dobre na niečo sa tešiť. Radosť robí život krajším a k plnohodnotnému životu patrí takisto ako aj smútok a plač. Hoci som už na zaslúženom odpočinku, na prázdniny sa teším spolu s ostatnými. Teším sa, že po namáhavom roku si oddýchnu žiaci aj učitelia. Teším sa, že opäť ma navštívia bývalí žiaci, aby sa pochválili, ako sa im darí. Aby sa opýtali, ako sa darí mne, ako mi zdravie slúži. Pýtať sa v mojom veku na zdravie, to nie je iba zdvorilosť. Spočiatku bolo ťažké zvykať si na to, že prázdniny už mám každý deň. Ale dá sa to, človek časom príde do toho. To odkazujem najmä tým, ktorých to pomaly čaká a trochu sa toho boja.

Je milé, keď vám práve na konci školského roka zazvoní telefón, aby sa vás človek na druhom konci opýtal, ako sa máte. Aby vám poďakoval za články, rozhovory a osobitne za báseň Otec, ktorá aj keď bola o tom mojom, každému čitateľovi pripomenula jeho otca. To bolo aj jej poslaním. Z takýchto reakcií vidím, že moje písanie nie je zbytočné, že je to robota, ktorá ma nielen baví, ale je aj užitočná. Do tejto práce mi hlas v telefóne zaželal veľa zdravia, sily, optimizmu a nápadov. Aj keď toto milé prekvapenie nebolo prvé, tak ma zaskočilo, že som bývalej kolegyni zabudla zaželať, aby si oddýchla, načerpala nové sily do práce, ktorú ona robí veľmi zodpovedne. Činím tak teraz, milá Terezka, krásne prázdniny tebe, všetkým učiteľom i žiakom!

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac