Chutil nám Deň jazykov v SŠĽP v Prešove

S Van, 2. októbra 2018 10:01

Žiaci Spojenej školy na ul. Ľ. Podjavorinskej pripravili netradičný Európsky deň jazykov 2018. Zobrali to doslovne - s chuťou.

Prešov 2. októbra (SkolskyServis.sk) - Doplňovačky, informácie a kvíz o EU boli každoročnou samozrejmosťou počas Európskeho dňa jazykov, do ktorého sa naša škola zapája.

Deň jazykov v SŠĽP v Prešove Foto: SŠĽP v Prešove


Naši hokejisti, elektrikári či strojári variť nevedia. No predsa pripravili výborné tradičné dobroty – typické pre krajiny EU.

Pri slovenskom stánku žiaci ponúkali a vítali spolužiakov chlebom a soľou. K tomu ešte syrové korbáčiky a údená parenica. Kto nemal desiatu, otočil aj trikrát.

V anglickom stánku bol pripravený čaj s mliekom. „Toto by som doma nikdy neochutnal,“ povedal druhák Jožko. „Musím si angličtinu obľúbiť cez čaj s mliekom.“

Nemecké keksíky, belgické pralinky, holandský syr, croissanty...a iné dobroty.

Úsmevné prekvapenie čakalo pri francúzskom stánku. Slimáky. Živé. Na tých si nepochutil nikto , ale všetci mali úsmev na perách. A takto to v škole má byť.

Naše kreatívne učiteľky – jazykárky robia Spojenú školu na ul. Ľ. Podjavorinskej v Prešove neobyčajnou. Zážitkové vzdelávanie pripravili Mirka Priščáková, Zuzana Vybošťoková, Marika Šajgalíková, Jana Kupcová, Dada Semanová a Slávka Vaníková.

Spoločne sa tešíme na „ochutnávku jazykov“ o rok.


Téma TASR