Študenti z Trebišovskej darovali krv

Petra Marčoková, 10. decembra 2017 7:53

20. novembra sa konala študentská kvapka krvi, zapojili sa aj študenti Gymnázia Trebišovská 12 v Košiciach.

Košice 10. decembra (SkolskyServis.sk) - Darovať krv sa dalo v triede sexta OA pod podmienkou, že ste dovŕšili 18 rokov. Aj napriek náročnému dňu sa našlo 26 ľudí, ktorí obetovali chvíľku času a rozhodli sa pomôcť iným. Krv nakoniec darovalo 16 ľudí pod dozorom odborníkov.

Foto: Gymnázium Trebišovská 12 v Košiciach


Samotný proces prebiehal jednoducho. Na začiatku musíte vyplniť dotazník, kde boli otázky od stavu fyzického zdravia až po typ krvi. Následne prejdete pár testami, sestričky vám otestujú krv z prsta, a prípadne sa spýtajú ešte pár doplňujúcich otázok. Ak je všetko v poriadku, ste pripravený darovať krv.

Zvyčajne odoberajú človeku okolo 450 ml krvi, možno sa to zdá veľa, ale každá kvapka môže pomôcť. Za tento dobrý čin dostali všetci účastníci ospravedlnenky a mohli ísť domov relaxovať.

Foto: Gymnázium Trebišovská 12 v Košiciach


O prípravu akcie sa postaral miestny klub červeného kríža Gymnázia Trebišovská 12. Pri tejto akcii pomáhali aj ochotní študenti ako Juraj Mražík, Dávid Janko, Jakub Čider, Marek Sabol, a to pod dohľadom Tamary Pivarníkovej.

Foto: Gymnázium Trebišovská 12 v Košiciach


Ľudia z národnej transfúznej stanice boli veľmi milí a neváhali pomôcť. Akcia prebehla bez komplikácií či nehôd, za čo sme veľmi vďační. Tešíme sa na ďalšiu kvapku, tentokrát vo februári.

Foto: Gymnázium Trebišovská 12 v Košiciach


Autor: Petra Marčoková - členka literárneho klubu GT12

Téma TASR