Burza škôl na Orave pomohla deviatakom pri výbere školy

Tomáš Koníček, 12. decembra 2012 10:00

Na Burze škôl v Dolnom Kubíne sa predstavili stredné školy z okolia.

Foto: Tomáš Koníček/TASR


Dolný Kubín 12. decembra (TASR) - V uplynulých dňoch sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne konala prehliadka a prezentácia stredných škôl. Do akcie sa aktívne zapojili viaceré školy z okolia. Stredné školy doplnili pestrú mozaiku informácii aj o praktické ukážky, a tak podali budúcim študentom stredných škôl reálny obraz skutočného povolania. Nechýbali ukážky práce kaderníčok, kozmetičiek, barmanov, čašníkov či iných povolaní. Na podujatí jednotlivé študijné odbory boli prezentované tak, aby poskytli mladým ľuďom čo najviac poznatkov o jednotlivých povolaniach. Okrem rôznych ukážok nechýbalo aj množstvo propagačných materiálov.
Pre ôsmakov a deviatakov to bol prvý krok na ceste k vytvoreniu reálnejšieho obrazu o svojom budúcom povolaní. Podujatie bolo určené predovšetkým žiakom, ale aj rodičom, pedagógov a výchovným poradcom. Burza stredných škôl sa už tradične koná každý rok a jej popularita stále stúpa.
Tomáš Koníček, Bilingválne gymnázium Dolný Kubín

Tomáš Koníček (Bilingválne gymnázium Dolný Kubín)

Som študentom Bilingválneho gymnázia v Dolnom Kubíne. Žijem v Liptovskej Osade. Najradšej zo všetkého natáčam vlastné filmy.Tiež rád fotím a píšem. Mám rád prírodu, lyžovanie, turistiku a počítačové hry. viac na:http://konicektomas0000.wix.com/tomaskonicek

Téma TASR