BSK sa stane prvýkrát súčasťou vianočných trhov na Františkánskom náme

TASR, 12. decembra 2018 9:42

Dnes budú môcť návštevníci ochutnať špeciality z kuchyne Strednej odbornej školy (SOŠ) gastronómie a hotelových služieb Farského.

Stredná odborná škola gastronómie a hotelových služieb na Farského 9 v Bratislave má bohatú históriu. Začala ju písať v školskom roku 1973/1974, kedy vzniklo odborné učilište pri národnom podniku Bratislavský mäsový priemysel, v ktorom sa pripravovali učni výlučne v profesii mäsiar-údenár pre chlapcov a údenárka pre dievčatá. Na snímke študenti SOŠ na Farského 9 počas praktickej výučby. Foto: Eduard Fašung


Bratislava 11. decembra (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude prvýkrát na chvíľu súčasťou vianočných trhov v hlavnom meste. V jednom zo stánkov na Františkánskom námestí budú môcť v stredu (12.12.) návštevníci ochutnať špeciality z kuchyne Strednej odbornej školy (SOŠ) gastronómie a hotelových služieb Farského, ktorá je v pôsobnosti kraja.

"A dobrovoľným príspevkom budú môcť prispieť Útulku sv. Vincenta de Paul, ktorý poskytuje ubytovanie, stravu, hygienu aj sociálne poradenstvo ľudom bez domova. Za dobrovoľný príspevok si budú môcť pochutnať na nátierkových chlebíkoch, slanom aj sladkom pečive či horúcom punči," priblížila hovorkyňa BSK Lucia Forman. Podvečer, od 18. do 20 hodiny príde predávajúcim pomôcť aj predseda BSK Juraj Droba.

Kraj takto nadväzuje na tradíciu pomáhania Útulku sv. Vincenta de Paul. Na jar tohto roku študenti zo spomínanej strednej školy zabezpečili pre obyvateľov útulku čerstvý chlieb, keď mu náhle vypadol dodávateľ.

Na tohtoročných mestských vianočných trhoch je celkovo 99 stánkov, z toho 72 stánkov na Hlavnom námestí a 27 stánkov na Františkánskom námestí. Všetky stánky predávajúce občerstvenie sú otvorené od 10. do 22. hodiny, stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky sú otvorené do 20. hodiny. Hlavné námestie zdobí vianočný stromček. Je to 30 rokov starý a 14 metrov vysoký smrek pichľavý. Trhy potrvajú do 22. decembra. V rovnakom termíne sa skončia aj Staromestské vianočné trhy, ktoré sú na Hviezdoslavovom námestí.


Téma TASR