Bohatá žatva 7 medailí

Erika Petrašková, 14. marca 2017 10:35

Každá škola je právom hrdá na úspechy svojich žiakov. Nie je to inak ani v prípade prešovského Súkromného športového gymnázia ELBA, ktoré sa môže pochváliť titulom Najúspešnejšia stredná škola PSK.

Adam Jurena Foto: Martin SmolkaPrešov 14. marca (SkolskyServis.sk) - Škola za pomerne krátku dobu svojej existencie vychovala mnoho úspešných športových osobností. Medzi jej súčasné výrazné talenty nepochybne patrí Adam Jurena, žiak II. A triedy, ktorý minulý mesiac získal 7 medailí na štyroch významných športových podujatiach.

Konkrétne to boli 2 zlaté, 1 strieborná a 4 bronzové medaily:

• Slovenský pohár v bežeckom lyžovaní, šprint voľnou technikou (kategória starší dorastenci) – 3. miesto;
• Majstrovstvá SR v bežeckom lyžovaní, tímový šprint – 1. miesto,
• Majstrovstvá SR v bežeckom lyžovaní, 7 km klasika – 2. miesto;
• Viessmanov pohár v biatlone, rýchlostné preteky – 3. miesto;
• Majstrovstvá SR v biatlone, vytrvalostné preteky – 1. miesto;
• Štrbské bežky, 5 km voľnou technikou (kategória dorastenci) – 3. miesto,
• Štrbské bežky, cross country (kategória muži) – 3. miesto.


Finančne pomáha rozvíjať jeho kariéru Súkromné športové gymnázium ELBA Prešov, mesto Liptovský Hrádok, Komunitná nadácia Liptov a Sportrysy CLUB. Adam si okrem tejto finančnej podpory vysoko cení aj finančný dar rodiny Trepčovcov z Nadačného fondu Deti deťom. Za dosiahnuté úspechy vďačí nielen svojej rodine a škole, ktorá mu vytvára výborné podmienky na šport a štúdium, ale aj svojim skvelým trénerom. V bežeckom lyžovaní je to Stanislav Holienčík, bývalý reprezentačný tréner, aktuálne angažovaný v Sportrysy CLUB. V biatlone je to Pavol Hurajt, olympijský medailista z Vancouvru.

Adam popri svojich športových a študijných aktivitách zvláda aj umeleckú činnosť, ktorá sa stala jeho druhou vášňou. Keďže miluje slovenský folklór, stal sa členom Folklórneho súboru Majerán, v ktorom patrí medzi sólistov. Koncom minulého kalendárneho roka sa prezentoval na Medzinárodnom folklórnom festivale TANEC V SRDCI.

V priebehu písania tohto príspevku sa k nám dostala ďalšia príjemná správa. V sobotu 4. marca 2017 si Adam na Majstrovstvách SR v biatlone v rýchlostných pretekoch, ktoré sa konali v Osrblí, vybojoval ďalšiu striebornú medailu. Tento mesiac ho ešte čakajú preteky v bežeckom lyžovaní v Kremnici 18. – 19. marca a Majstrovstvá SR II. časť na Štrbskom Plese v dňoch 25. – 26. marca.

Za vynikajúcu reprezentáciu školy Adamovi Jurenovi srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac