Aktívni digitálni občania na OA v Leviciach

Zuzana Meszárosová, 7. marca 2017 10:22

eTwinning - kompas na orientáciu v digitálnom svete pre študentov Obchodnej akadémie v Leviciach pracujúcich v eTwinningovom projekte @ctive @nd Digit@l Citizenship Dimensions.

Levice 7. marca (SkolskyServis.sk) - Program eTwinning má obrovský potenciál vzdelávať a kultivovať digitálne občianstvo v celej Európe a prostredníctvom digitálnych nástrojov využívaných v takomto vzdelávaní podporovať rozvoj spoločnosti a demokracie, pretože digitálne zručnosti sú potrebné v zamestnaniach, ale aj pre život, vzdelávanie, komunikáciu a účasť na dianí spoločnosti.

Aktívni digitálni občania na OA v Leviciach Foto: Zuzana MeszárosováeTwinning pôsobí ako kompas na orientáciu v digitálnom svete i pre študentov Obchodnej akadémie v Leviciach, ktorí pracujú v eTwinningovom projekte @ctive @nd Digit@l Citizenship Dimensions spolu s talianskymi a rumunskými partnermi. Cieľom tohto projektu je viesť a motivovať študentov, aby sa stali nielen aktívnymi občanmi, ale aby si hlavne rozšírili svoje obzory o digitálnom občianstve. Študenti premýšľajú a diskutujú so svojimi partnermi o zodpovednom e-občianstve, rôznorodými kolaboratívnymi aktivitami prostredníctvom nástrojov Web 2.0 sa zdokonaľujú v digitálnych právach, ale i želanom správaní sa online, rovnako ako k ich digitálnej skúsenosti. Takto vzdelávaní študenti sa môžu cítiť plnohodnotnými digitálnymi občanmi, ktorí sú zodpovední a prospešní sebe i spoločnosti.

Aktívni digitálni občania na OA v Leviciach Foto: Zuzana Meszárosová


Obzvlášť v dnešnej dobe je potrebné viesť mladú generáciu k zodpovednému e-občianstvu a rozširovaniu si vedomostí, praktických zručností a kompetencií v oblasti digitálneho občianstva a eTwinning je jedna z najlepších ciest, ako správne vzdelávať mládež v tejto oblasti.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac